Stromčeky z Vianočného lesa našli svoje domovy

Takmer tridsať stromčekov, ktoré tvorilo Vianočný les  na Nádvorí svätého Jána Nepomuckého  našlo svoje nové domovy!

Stromčeky, ktoré naozaj originálne vyzdobili deti z bratislavských základných a umeleckých škôl, tento rok prvýkrát putovali z námestia do skutočných domovov.

Podarilo sa tak naplno podporiť aj  hlavnú myšlienku a posolstvo – Bratislavy vnímavých ľudí, ktorá nás vo vianočnom čase pobádala byť empatickejšími a rozhliadnuť sa v našom okolí a pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

.

Vianočný les na Nádvorí sv. Jána Nepomuckého bol najskôr výnimočným estetickým zážitkom, ktorý podporovala svetelná projekcia vytvárajúca dojem zasneženej magickej krajiny.

Následne pred Starou tržnicou, kam sme stromčeky presťahovali, sa Detský vianočný les stal nádhernou scénou pre rozprávky, básničky aj hudbu. Nielen detskí návštevníci sa tu nadšene fotili pri ozdobách a obdivovali čarovnú atmosféru, ktorá tu veľmi prirodzene vznikla.

Cieľom však bolo, aby misia stromčekov pokračovala ďalej, aby pomohli vytvoriť vianočnú atmosféru v skutočných domovoch, aby rozžiarili konkrétne miesta a priniesli svetlo nádeje a vieru na tie správne miesta a ľuďom, s ktorými sa našli počas Dobrého trhu.

Sme naozaj vďační aj hrdí, že stromčeky našli svoje domovy a tešili sa z nich združenia pre ľudí bez domova, dobročinné organizácie, ale aj rodinky, či priatelia, ktorí sa s nami podelili o svoj príbeh.

Stromčeky žiarili na Vianočných večierkoch OZ Nota Bene a OZ Vagus, ktoré pracujú s ľuďmi bez domova. V rodinnom centre Prešporkovo na Heydukovej ulici, kde potešil nielen deti a rodinky, ale aj seniorov zo susedného centra. Svoj stromček ozdobili  aj deti z Materskej škôlky sv. Uršule, aby slúžil všetkým ľuďom, ktorí cez sviatky prišli do kostola Loretánskej Panny Márie –  ľudovo nazývaného Uršulínsky. Svetielka nádeje a odvahy žiarili aj na oddelení Detskej pohotovosti na Kramároch, ale aj ťažko skúšaným deťom a mamám v Bezpečnom ženskom dome DÚHA. Zaslúžené miesto našli stromčeky  aj v Starej tržnici počas Street Food Park vol. 26, či v Novej Cvernovke.

BKIS ďakuje za spoluprácu spoločnosti BAUHAUS, ktorá stromčeky do projektu venovala.