Bratislavské
kultúrne leto

Bratislavské kultúrne leto

21. jún 2024 – 1. september 2024

Miesto: Centrum mesta a mestské časti Bratislavy

Bez bariér:

Gastro zóna
Dostupné pre imobilných
Vhodné pre nevidiacich
Posunková reč

Užite si leto kultúrne!

V poradí 49. ročník obľúbeného letného festivalu začína už tento mesiac a prináša so sebou pestrú ponuku kultúrneho programu na území celej Bratislavy. Do festivalovej šnúry sa zapája 17 mestských častí, viacero mestských organizácií a vďaka systému OPEN CALL BKIS desiatky organizátorov a organizátoriek.

Festival odštartuje jednodňovým podujatím Noc hudby, ktoré má korene vo Francúzsku (Fête de la musique). V jeden večer môžete objavovať nepoznané hudobné mená a zažiť žánrovo rôznorodé hudobné vystúpenia na zaujímavých miestach. Pouličný happening spája všetky typy hudby bez hierarchie žánru a v rovnakom dátume sa koná vo viac ako 120 krajinách sveta.

Počas 73 festivalových dní prinesie Bratislavské kultúrne leto pestrú programovú ponuku pre všetky vekové kategórie, zloženú z divadelných predstavení, multižánrových koncertov, divadelných predstavení, letných premietaní, diskusií, výstav, čítaní, komentovaných prehliadok, či programov pre deti.

Okrem kvalitnej prázdninovej zábavy a rozptýlenia môžete navštíviť aj zelenú oázu v centre mesta. Príďte sa zrelaxovať v príjemnom prostredí na nádvorie meštianskeho domu na Bielej 6. V obklopení rastlín si môžete posedieť na mestskom mobiliári Sadni si!, zahrať si šach a vychutnať kávu či limonádu.

Program

Program priebežne dopĺňame.

Vhodnosť podujatia pre návštevníkov s rôznymi formami znevýhodnenia vyjadrujú piktogramy.

restart_alt
close

Upozorňujeme návštevníkov a návštevníčky, že v priebehu festivalu môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti „Spracovanie osobných údajov“.

Zmena programu vyhradená.