8. február 2025

Bratislavské fašiangy

Vychutnajte si fašiangovú atmosféru v uliciach Bratislavy! Fašiangový sprievod, súťaž o najlepšiu masku, komentované prehliadky, hudobné vystúpenia a pestrý program pre deti i dospelých – to všetko môžu návštevníčky a návštevníci zažiť počas Bratislavských fašiangov. Nechýbajú stánky s jedlom a pitím a tradičná fašiangová pochúťka – šišky.


26. – 27. apríl 2025

Bratislavské mestské dni

Príďte do Bratislavy a spoznajte i bežne nedostupné miesta a priestory hlavného mesta. Festival sa začína symbolickým odpečatením brán, otvárajú a sprístupňujú sa priestory Primaciálneho paláca či mestských organizácií. Bezplatné prehliadky, tvorivé dielne, riečne plavby, prezentácie, výstavy a ďalší pestrý program je už od roku 2003 súčasťou festivalového víkendu.


21. jún 2024 – 1. september 2024

Bratislavské kultúrne leto

Užite si leto kultúrne! Najväčší a najstarší mestský letný festival je neodmysliteľnou súčasťou leta už od roku 1975. Čaká vás multižánrová ponuka pre všetky vekové kategórie: koncerty, divadelné predstavenia, výstavy, filmové premietania pod holým nebom, kurátorské výklady aj komentované prechádzky. Podujatie otvorí pouličný festival Noc hudby.


8. – 9. november 2024

Festival mladého vína

Ochutnajte mladé vína z tohtoročnej úrody bratislavských vinárov a oslávte sviatok sv. Martina v centre hlavného mesta. Okrem lokálneho vína a dobrého jedla sa môžete tešiť na pestrý hudobný program, súťaže, komentované prehliadky či kvíz na tému vinárstva.


22. november 2024 – 6. január 2025

Bratislavské Vianoce

Zažite sviatočnú atmosféru adventu v hlavnom meste! V stánkoch nájdete širokú ponuku dobrého jedla, nápojov, darčekov i výrobkov neziskových organizácií. Vianočný les, adventné koncerty, programy pre deti, čítania, charitatívne zbierky a mnoho ďalších podujatí sa každoročne koná na celom území Bratislavy aj vďaka zapojeniu mestských častí a mestských organizácií.