Mestské hradby ožijú kultúrou

Divadlo P. O. Hviezdoslava

Bratislava, 21. 7. – Mestské hradby sú jednou zo scén Bratislavského kultúrneho leta. Už túto sobotu 23. 7. čaká na návštevníkov tohto výnimočného priestoru so špecifickou atmosférou pestrý program, ktorý pripravilo Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS).

 

Program pre najmenších

Keď v roku 2018 vyšla kniha Gerda – príbeh veľryby, okamžite zaujala nielen deti, ale aj rodičov. Pútavý a poučný príbeh o malej veľrybke menom Gerda, ktorá sa ocitne v oceáne sama, kde stretáva veľa kamarátov, je doplnený o nádherné ilustrácie Adriána Macha. Práve na príbehu Gerdy je založené aj scénické čítanie o 15:00 v podaní herca Róberta Šveca, ktorý doplní knižný príbeh aj o hru na ukulele.

 

Nezbedná, namyslená a vrtošivá. Taká je princezná Frmfulína v príbehu z dielne Divadla Jaja. Príbeh, v ktorom nebude chýbať strašidelný drak ani čarovná víla, si môžu deti pozrieť o 16:00.

Divadlo P. O. Hviezdoslava

Hudobné koncerty

V sobotný podvečer rozozvučia mestské hradby talentovaní slovenskí hudobníci.

Fanúšikovia jazzu, soulu a francúzskeho šansónu si prídu na svoje počas koncertu  sympatickej hudobníčky a herečky Andrey Bučko o 18:00.

 

Tvorbu mladého slovenského hudobníka Erika Žigmunda známeho pod menom Erø, ktorý vo svojich osobných textoch spája pop, folk a jazz, môžete spoznať o 19:00.

 

Fanúšikov elektronickej hudby s prvkami punku poteší záverečný koncert obľúbeného DJa Future Sound of Petržalka o 20:00.