Slovak EnglishEnglishUkrainian
  • Dnes je 24. apríl 2024
  • Youtube
  • Instagram
  • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Divadlo P. O. Hviezdoslava

Bratislava, 19. 7. – Už tento štvrtok môžu návštevníci Bratislavského kultúrneho leta zažiť v Sade J. Kráľa v poradí druhú diskusiu V ženskom rode s Katarínou Strýčkovou. Závisí porozumenie a vyrovnanosť vo vzťahu od toho, či sú partneri zosobášení alebo je sobáš len prežitkom?

 

„O tom, že začnem produkovať svoj vlastný podcast, som začala uvažovať v lete roku 2018 a prvý diel V ženskom rode vyšiel koncom septembra. Spojila som v ňom svoj záujem o podnetnú a kultivovanú diskusiu so svojím predsavzatím posilňovať prítomnosť, postavenie a vplyv žien vo verejnom priestore aj v slovenskej spoločnosti všeobecne,“ hovorí Katarína Strýčková o začiatkoch. Podcast  V ženskom rode si získal množstvo fanúšikov a od novembra 2019 vychádza v spolupráci s Denníkom N. „Na jar 2020 pribudli aj diskusie, kde  sa snažím dávať priestor ženskej perspektíve, expertíze, životným skúsenostiam a pohľadom žien na spoločenské problémy a výzvy,“ dodáva K. Strýčková.

 

 

Divadlo P. O. Hviezdoslava

V ženskom rode, Sad J. Kráľa, 30. 6. 2022: Šaty ako kľúč. Diskutovali: módny návrhár Boris Hanečka, kurátorka módy Zuzana Šidlíková a historička módy Eva Hasalová. Diskusia bola tlmočená aj v posunkovej reči.

 

Prvýkrát naživo

Návštevníci Bratislavského kultúrneho leta majú jedinečnú možnosť zažiť diskusie na aktuálne spoločenské témy V ženskom rode naživo v Sade Janka Kráľa, kde Katarína privíta atraktívnych hostí. Ako sa cíti na tejto nevšednej kultúrnej scéne situovanej doslova v oáze uprostred mesta? „Spoluprácu s BKIS si vážim, pretože prišla nečakane. Sad Janka Kráľa je ako scéna krásne prostredie. Myslím si, že kultúrna scéna do takéhoto mestského parku určite patrí. A keďže kultúra nie je len o hudbe či tanci, ale aj o kultivovaní ľudského premýšľania, cielene prísť na diskusiu alebo sa na chvíľu pozastaviť a nechať sa myšlienkovo inšpirovať, je podľa mňa výborné rozhodnutie,“ vysvetľuje.

 

O svadbách a postoju k manželstve v minulosti

Najbližšie diskusia V ženskom rode naživo má názov Svadobný sen, manželská realita. Pozvanie do diskusie prijali profesorka etnológie Marta Botiková, sociologička Sylvia Porubänová, svadobná floristka a organizátorka svadieb Hana Holdener a párová terapeutka Jolana Kusá. Mohla sa žena kedysi vydávať z lásky alebo sme aj na Slovensku poznali koncept vopred dohodnutých manželstiev? Ako sa dnes spoločnosť pozerá na slobodné ženy či ženy, ktoré sa vydávať nechcú? Zažite diskusiu V ženskom rode naživo už tento štvrtok 21. 7. o 18:00 v Sade Janka Kráľa.

 

 

Celý program Bratislavského kultúrneho leta nájdete na www.kulturneleto.sk