Rozlúčka s letom 2018

Bratislava si už, tak ako každý rok, uctila zavŕšenie prázdnin veľkolepým podujatím s názvom Rozlúčka s letom, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu 9. septembra na Štúrovej ulici. Poďme sa v našom krátkom blogu pozrieť na to, ako to celé vyzeralo a prípadne aj koľko usmiatych tvári sa podarilo zachytiť nášmu fotografovi.

Historická Štúrova ulica sa premenila na rozkvitnutú záhradu, tvorenú dekoráciami zelene a lúčnych kvetov a vďaka trávnatému podkladu, ste sa mohli aj pokojne usadiť na zem a zabudnúť na to, že touto ulicou prechádzajú denne stovky aut. Pre návštevníkov bolo pripravených celkovo 5 pódií, v rámci ktorých si mohli návštevníci vychutnať hudbu rôznych štýlov, od klasiky až po populárnu hudbu.

Na hlavnom pódiu s názvom MUZIKA vystúpili známi slovenskí umelci a skupiny ako formácia La3no Cubano, ktorá ulicu roztancovala v rytmoch Afriky a Latinskej Ameriky, spevák známy z talentovej súťaže Superstar Lukáš Adamec, skupina Mukatado, pričom záver programu patril spevákovi Petrovi Bažíkovi.

Pre milovníkov klasickej hudby bolo zase pripravené pódium VIVA ULICA a KLASIKA, z ktorých druhé sa rozprestieralo na pomerne netradičnom mieste – na električkovej zastávke. Na oboch pódiách vystúpili umelci ako akordeonista Tomáš Valíček, gitarista Dávid Bílek,, gitarové duo Guittaritos, Mucha Quartet a iní.

Na svoje si prišli aj najmenší diváci, pre ktorých tu bola pripravená detská zóna HRAVÉ MI/E/STO, v rámci ktorej vystúpili obľúbené hudobno divadelné zoskupenia, ako PACI PAC, Teátro Neline, ako aj známa televízna dvojica Elá Hop, spolu s ich Divadlom Piki. Mimo toho, sa mohli deti vyblázniť aj pri viacerých workshopoch ako výroba kvetov, kvetináčov, žabiek, či rybičiek, pričom zaujímavé mohlo byť aj skladanie makiet Bratislavského hradu.

Tí, ktorí neobsedeli dlho na stoličkách, tak sa mohli pokochať pohľadmi na bubenícku šou od Campany Batucady, či choduliarov Circus Cirque, ktorí sa premávali po celej Štúrovej ulici. Pre fajnšmekrov bola zase pripravená špeciálna fotostena, plná rôznych vychytávok a kostýmov, ktoré vás dokázali rázom zmeniť na nepoznanie. Takto zamaskovaní ste potom mohli zavesiť vaše fotografie aj na špeciálnu Instagram stránku.

Komu vyhladlo alebo potreboval zahnať smäd, tak boli k dispozícii stánky s občerstvením, kde ste mohli nájsť viaceré sladké či slané dobroty. Z nápojov to bolo aj chutné domáce vínko, či večný životabudič – káva.

Dobrá nálada a smiech sa niesli Štúrovou ulicou do neskorých večerných hodín, pričom vyvrcholením celého programu bola aj špeciálna Crystal light šou, v ktorej sa predviedla zostava Antaagni. Myslíme si, že sa oplatilo počkať na túto čerešničku na torte, ktorá uzavrela nielen podujatie Rozlúčka s letom, ale aj celé prázdninové obdobie, ktoré veríme, že viacerí z vás prežili vysoko nad pomery. Ďakujeme Bratislava a tešíme sa opäť o rok!