Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava – divadlo pre všetkých

Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava oslavuje už 10 rokov svojej existencie, počas ktorej sa mu podarilo pripraviť vlastný kvalitný repertoár, ale tiež priniesť množstvo oceňovaných hosťujúcich predstavení zo Slovenska aj Čiech. Svojou žánrovo pestrou ponukou oslovuje všetky generácie a typy divákov. Či ste malí, a či veľkí, či sa v divadle radšej smejete alebo hľadáte napätie, dobrodružstvo, či skôr romantiku, v Mestskom divadle si vždy vyberiete!

Dôkazom je aj aktuálny týždeň, v ktorom nájdete valentínsku romantiku, majstrovskú komédiu na piatok a napokon nesmrteľnú rozprávku o Troch prasiatkach pre celú rodinu.

.

Tektonika citov so sladkým prekvapením

Na sv. Valentína (14.2./19:00) vaše emócie preskúša hra Erica Emmanuela Smittha – Tektonika citov, ktorá rozpráva príbeh dvoch mladých ľudí, Diany a Richarda. Tí musia o svoju spoločnú lásku bojovať všetkými možnými zbraňami a technikami, pričom sa neštítia podrobiť ju aj skúške vzájomnej vernosti, ktorá však môže celú situáciu ešte poriadne zamotať.

Pokiaľ chcete vedieť, ako to celé dopadne, a zároveň príjemne stráviť sviatok všetkých zamilovaných, neváhajte a príďte do Mestského divadla! Máme pre vás pripravené aj sladké prekvapenie.

Zdravý nemocný alebo smiech lieči

V piatok večer (15.2./19:00) pozývame do divadla nielen fanúšikov nadčasovej francúzskej klasiky, ale predovšetkým kvalitného humoru. Moli?rova hra Zdravý nemocný brilantne zobrazuje postavu náramne zdravého, a zároveň na smrť chorého Argana, ale aj tých, ktorí sa jeho diagnózu snažia náležite využiť. Zosmiešňuje hypochondriu, pofidérne liečebné metódy aj samotný strach zo smrti.

Čaká vás séria bláznivých zvratov, omylov, či nedorozumení, a samozrejme dramatické rozuzlenie. V poslednej hre, ktorú Moli?re napísal, stvárňoval aj hlavného hrdinu, a to až kým takmer neskonal na javisku. Príďte sa presvedčiť, že majstrovstvo jeho textov je večne aktuálne a predovšetkým večne vtipné!

Tri prasiatka v kruhu rodiny

Pokiaľ si neviete rady, kam zobrať svoje ratolesti v aktuálne stále mrazivom počasí, môže byť pre vás príjemnou alternatívou sobotná návšteva nášho Mestského divadla. Obľúbená rozprávka – Tri prasiatka (15.2./15:00) plná pesničiek s textami Róberta Mankoveckého je na doskách MDPOH už 8 rokov!

Na deti čaká príbeh troch bratov Nif, Ňuf a Ňaf, ktorí sa rozhodnú postaviť si domčeky v rozprávkovom lese. Netušia však jednu dôležitú vec, a to, že v lese okrem nich žije i prefíkaná líška a hladný vlk, ktorí majú s prasiatkami svoje vlastné plány. Naplánujte si divadelný zážitok! Príďte do Mestského divadla, kde sa skvele zabavia nielen vaše deti, ale schuti sa zasmejete a uvoľníte aj vy!