Kultúrne leto na Komenského námestí

Pondelková joga a piatkové popoludnie so šachom. Poznáte lepší spôsob ako začať a ukončiť pracovný týždeň? Jednou z festivalových scén Kultúrneho leta je aj zrevitalizované Komenského námestie. Okrem jogy a šachu sa môžete prísť inšpirovať na zaujímavé diskusie. 

 

Komenského námestie prvýkrát ožilo neverbálnou hudobno-pohybovou pouličnou show nenapraviteľného Záchrancu a obyčajného Smetiara, ktorí sa rozhodli zachrániť svet. Prvá premiéra Welcome To Stupidity nám ukázala, že aj malé hlúposti môžu mať veľký dosah.

Tento priestor ponúka príjemné prostredie nie len pre pouličnú kultúru či šport, ale aj diskusie a tak sme s Metropolitným inštitútom Bratislavy diskutovali o mestotvornom význame trhovísk, či o výzvach, ktorým čelia trhoviská ako je aj naša známa Miletička.

Okrem toho sme diskutovali aj s rečníkom tohtoročnej hybridnej konferencie TEDxBratislava 2021: Očakávanie, Jánom Markošom, ktorý je šachovým veľmajstrom, lektorom kritického myslenia a na námestí porazil až ôsmych protihráčov v speedchesse.

Na námestí privítame aj zástupcov Slovak Fashion Council  v pokračujúcej spolupráci, ktorá nadväzuje na módnu prehliadku a diskusiu o Letnej akadémií módy v Sade Janka Kráľa. Spolu s ďalšími hosťami pôsobiacimi v módnom priemysle sa porozprávame o ekologických možnostiach, ktoré sú aplikovateľné v oblasti módy, ale aj o nevšednom koncepte fashion mapy.

10. 8. 2021 o 18.00  Slovak Fashion Council: Udržateľnosť v móde

24. 8. 2021 o 18.00  Slovak Fashion Council: Fashion mapa

 

Joga s Alex

Alex sa stretla s jogou už počas štúdia na strednej škole, od roku 2015 po pobyte v Dubaji sa jej venuje aj na profesionálnej úrovni. Počas pobytu na Bali hľadala spôsoby ako rozširovať svoje vedomosti, ktoré odovzdáva na svojich hodinách jogy, ktoré vedie s ohľadom na individuálnu anatómiu a riadi sa heslom „yoga for every body“ – yoga pre každé telo. Príďte si zacvičiť jogu s Alex počas celého leta vždy v pondelok o 7.15 na Komenského námestí. Je nutné priniesť si vlastnú karimatku.

 

Šach pre všetkých

Vedeli ste, že Medzinárodný olympijský výbor uznal v šach za šport? Šach rozvíja logické myslenie, cvičí pamäť a nie je obmedzený vekom, pohlavím ani národnosťou. BKIS v spolupráci s Bratislavskou šachovou akadémiou pozýva na Piatkové šachové popoludnia na Komenského námestí vždy o 16.00.

Program:

  1. 8. 2021 Dospeláci vs. šachové nádeje. Kto vyhrá?
  2. 8. 2021 Dámsky gambit v Bratislave. Príďte si zahrať so šachovou kráľovnou.
  3. 8. 2021 Šachová simultánka s majstrom sveta.
  4. 9. 2021 Šachuľko Matový naučí aj vaše deti hrať šach.

 

Celý program festivalu Kultúrne leto 2021 nájdete na www.kulturneleto.sk

Zmena programu vyhradená!