Bratislavské
Vianoce

Bratislavské Vianoce

22. november 2024 – 6. január 2025

Miesto: Františkánske námestie | Hlavné námestie | Primaciálne námestie

Bez bariér:

Gastro zóna
Dostupné pre imobilných
Vhodné pre nevidiacich

Bratislavské Vianoce neodmysliteľne patria k predvianočnej a vianočnej atmosfére Bratislavy. Začínajú sa 4 týždne pred Vianocami slávnostným rozsvietením vianočného stromčeka na Hlavnom námestí a otvorením Hlavného vianočného trhu.

Súčasťou Bratislavských Vianoc je bohatý kultúrny program situovaný na Františkánskom námestív koncertnej sieni Klarisky, ale vďaka zapojeniu sa mestských častí aj na iných miestach Bratislavy. Neoddeliteľnou súčasťou Bratislavských Vianoc sa stal Vianočný les na Primaciálnom námestí, ktorý deti so základných a umeleckých škôl zdobia vlastnoručne vyrobenými ozdobami.

Pri koncipovaní Bratislavských Vianoc myslíme aj na ľudí so zdravotným znevýhodnením, či už tlmočením vybraných podujatí do slovenského posunkového jazyka alebo umeleckým tlmočením, popisom prístupnosti podujatí pre nevidiacich a slabozrakých návštevníkov, či vytvorením Prívetivej zóny (od r. 2023).

V rámci predvianočného obdobia robíme v spolupráci s našimi partnermi charitatívne projekty a zbierky, určené na pomoc ľuďom bez domova a iným sociálne odkázaným skupinám.

Bratislavské Vianoce dramaturgicky, organizačne i technicky od r. 2022 zabezpečuje Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

Fotogaléria

Viac fotografií nájdete v archíve minulých ročníkov.