Bratislavské
kultúrne leto 2023

Záverečný koncert Bratislavského kultúrneho leta 2023

15. jún 2023 – 10. september 2023

Miesto: Bratislava a jej mestské časti

Bez bariér:

Dostupné pre imobilných
Vhodné pre nevidiacich

Do 48. ročníka festivalu sa zapojilo 14 mestských častí, 8 mestských organizácií a vďaka systému OPEN CALL BKIS desiatky organizátorov a
organizátoriek.

Počas 88 festivalových dní sa v uliciach Bratislavy uskutočnilo 828 podujatí. BKIS pripravilo pre obyvateľov a obyvateľky, či návštevníkov a návštevníčky Bratislavy 65 podujatí, ktoré navštívilo viac ako 12 500 osôb.

Počas festivalu ste mohli navštíviť veľké množstvo kultúrnych podujatí, priestor bol venovaný aj duševnému zdraviu v rámci série Diskusií pre dušu s Ligou za duševné zdravie, nechýbali ani diskusné a vzdelávacie formáty ako Bratislavský kvíz, či Rande s mestom, kultivácii tela boli venované hodiny jógy na viacerých miestach, PoCvič na Lanfranconi, či počas tanečných workshopov pre deti. BKIS na Bielej 6 vytvorilo zelenú oázu, kde si návštevníčky a návštevníci mohli oddýchnuť, posedieť na červených stoličkách z projektu Sadni si!, či zahrať partiu šachu.

Mladým umelcom bol už tradične venovaný priestor pre sebaprezentáciu v rámci cyklu Mladí v Sade. Sad Janka Kráľa bol však i miestom pre rodiny, čakal tu kultúrny program a kreatívny priestor pre deti v rámci Rodinných dopoludní v Sade.

Obľúbeným formátom sa stali Kultúrne večery na hradbách, počas ktorých tento jedinečný mestský priestor ožil koncertami, kúzlami ale aj letnými premietaniami filmov.

V koncertnej sieni Klarisky sa konal SWAP oblečenia, kultúrne podujatia podporené cez systém Open Call a obľúbené Silent Disco.

Úspešnou bodkou za festivalom bolo vystúpenie Slovenskej filharmónie na novoobnovenom Námestí slobody s návštevnosťou viac ako 4 000 ľudí.

Fotogaléria výber