Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Svätý Martin a iné legendy

MiestoBratislava – rôzne miesta
, Bratislava
OrganizátorBKIS
ZačiatokNedeľa, 07.11. o 10:00
KoniecNedeľa, 07.11.
VstupnéZdarma
ŠtítkyIné akciePre deti

„Rande s mestom“ je cyklus tematických vychádzok so sprievodcami, absolventmi najstaršieho kurzu – Sprievodca cestovného ruchu BKIS, špecializovaného na Bratislavu. Vďaka pestrej ponuke tém sa účastníci vychádzok naučia pozerať na hlavné mesto inak a poodhalia jeho rôznorodé tváre, spoznajú príbehy pamiatok, ulíc, budov, parkov, legendy aj skutočné osudy mnohých významných osobností. A určite budú mať Bratislavu radšej.

Cieľom je spoznať nielen notoricky známe a historicky zaujímavé miesta, ale odhaliť skutočné príbehy a udalosti, sledovať kultové miesta a nachádzať stopy špecifickej atmosféry nášho mesta v minulých dobách.

BKIS o vychádzke: „Blíži sa Deň svätého Martina, kedy si veľa ľudí na svete pripomína známu legendu, podľa ktorej sa vojak Martin podelil o svoj plášť s chudobným uzimeným mužom a týmto činom sa začala jeho pomoc biednym. Počas vychádzky s pani sprievodkyňou Zuzanou Tomčániovou si vypočujete nielen túto legendu o svätom Martinovi, ale spoločne si obzriete aj Dóm svätého Martina, kde sa nachádza vzácna socha Martina na koni a dozviete sa, prečo sa 11. novembra, na Martina, jedia pečené husi. Na prechádzke Starým Mestom uvidíte aj sochy iných svätcov a vypočujete si pútavé legendy o ich skutkoch.“

Zmena programu vyhradená.

   

  OZNAM:

  V zmysle § 3 písm. b vyhlášky ÚVZ SRč. 241/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí vám oznamujeme,
  že BKIS POVOĽUJE VSTUP NA PODUJATIE OSOBÁM V REŽIME OTP (Očkovaní / Testovaní / Po prekonaní ochorenia covid-19) za stáleho dodržiavania prísnych protiepidemických opatrení.

  ?

  ?

  povinné údaje

  This form can be submitted up to 1 times.