Otvorenie Bratislavského kultúrneho leta s One Day Jazz festivalom

Začiatok: 15. 6. 2023 | 18:00 hod

Miesto: Hlavné námestie

Adresa: Hlavné námestie, Bratislava

Organizátor: Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Prepojenie ONE DAY JAZZ festivalu s Bratislavským kultúrnym letom bude naozaj výrazné a Bratislavčania, ako aj ostatní návštevníci, ho zažijú v novej intenzite. Vo štvrtok 15. júna roztancujú bratislavské Hlavné námestie priekopníci európskych fusion-funkových smerovaní Mezzoforte, ktorí hitom Garden Party pobláznili v polovici 80. rokov svetovú klubovú scénu. Islandskí majstri sa predstavia v špeciálnej zostave, ktorej súčasťou je aj slovenský bubeník Martin Valihora

 

„Zakladajúci člen Gulli Briem sa rozhodol opustiť Mezzoforte a naplno sa venovať sólovej kariére,“ uvádza kapela na svojej webstránke. „Prajeme mu všetko najlepšie a ďakujeme za dlhoročné priateľstvo a plodnú spoluprácu.“ Martin Valihora už s islandskou legendou príležitostne spolupracoval od roku 2014. K hlavnej festivalovej hviezde Mezzoforte pribudnú ďalší gratulanti.

 Na bratislavskom Hlavnom námestí sa predstaví Lukáš Oravec Orchestra zložený zo špičkových českých a slovenských jazzmanov. Súbor vedený trubkárom Lukášom Oravcom, laureátom viacerých ocenení ESPRIT a Radio_Head Award, uvedie aktuálnu nahrávku „The Sun“.

 

K hviezdam sa pripojí aj mladá kapela Triple Jump s hosťujúcim basgitaristom Aronom Hodekom. Po minuloročnom mimoriadne úspešnom 2-mesačnom turné sa multižánrový TripleJump opäť vracia na scény na Slovensku, v Česku a Rakúsku. Popri ich doterajšej tvorbe ponúknu aj úplne nové piesne a skladby. Trio v zložení Michal Bugala, Richard Csino a David Hodek, okrem prezentácie strhujúcich inštrumentálnych výkonov, obohacuje svoje energické vystúpenie aj vokálnym prejavom a rapom. V súčasnej dobe títo traja umelci spoločne pripravujú debutové EP.

 

PROGRAM

18:00 Lukáš Oravec Orchestra

19:15 Triple Jump ft. Aron Hodek

20:10 MEZZOFORTE

 

Vstup voľný 
Bezbariérový vstup ♿ 
Vhodné pre nevidiacich 👁️

K dispozícií bude 200 miest na sedenie. Prosíme vás, uvoľnite tieto miesta pre znevýhodnené osoby, seniorov a rodičov s deťmi.

 

Zmena programu vyhradená.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom festivalu.