Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 25. február 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Veľké zmeny

Naše mesto v priebehu dejín okrem svojej tváre niekoľkokrát zmenilo aj meno, či štátnu príslušnosť. Pozrieme sa naň od hlavy po päty – z výšin keltského oppida, až po hlbiny vodnej priekopy a pripomenieme si zaujímavosti, ktoré tieto zmeny sprevádzali. Povieme si, ako sa z malej dedinky Engerau na brehu Dunaja zrodilo najväčšie sídlisko v strednej Európe. Ale aj to, ktorý keltský vynález dnes nechýba v žiadnej školskej taške a čo má spoločné McDonald’s s Máriou Teréziou. Počas prechádzky starým mestom sa zabavíme pri interaktívnych úlohách a dozvieme sa, ako niektoré malé predmety, či veľké reformy radikálne zmenili život obyvateľom na území dnešnej Bratislavy.
Vychádzka je vhodná pre rodiny s deťmi od 5 do 13 rokov.

Sprievodkyňa: Margita Petríková

Trasa vychádzky je BARIÉROVÁ.

 

Prihlasovací formulár: 22. 4. 2023, sobota, 10:00 

  Odhlásenie sa z podujatia

   

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.