Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 24. apríl 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Tajomstvá a poklady Sandbergu

Do tretice všetko najlepšie! Veríme, že nepriaznivé počasie nám opäť nezhatí plány a pokúsime sa zrealizovať dlho presúvanú výpravu na Sandberg! Ten je výnimočný a nabíja energiou v každom ročnom období. V jeho okolí sa vyskytujú výnimočné rastliny i živočíchy, v skalách sa ukrývajú odkazy z čias, kedy bolo toto územie ešte pod vodou a smerom na západ na nás čakajú neopísateľné výhľady.
Počas prehliadky si povieme, ako je možné, že práve v Bratislave sa nám objavujú takéto vzácne druhy rastlín, ktoré nikde inde na Slovensku nerastú. Vysvetlíme si aj to, akú úlohu zohrávajú kozičky pre ich život. Hravou formou si porozprávame, čo je na Sandbergu také vzácne, prečo je chráneným územím a ako sa tam treba správať.
Prejdeme sa zo Sandbergu do Waitovho lomu, kde našu prehliadku ukončíme pri pastierovi Peťovi a jeho stáde. Mladé kozliatka, ktoré tam na nás budú čakať, sú už trošku odrastené, ale pohladiť ich je zážitok tak či tak.

Nenáročná turistika – odporúčame obuť si pevné športové topánky a vziať deťom malé občerstvenie.

Sprevádza: Andrea Turanská

Trasa vychádzky je bariérová.

Prihlasovací formulár: 24. 9. 2023, nedeľa, 10:00

  Odhlásenie sa z podujatia

   

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.