Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 2. december 2023
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Cesta k slobode

Bola raz jedna krajina, kde ľudia nemohli nahlas povedať, čo si myslia. Nemohli maľovať obrazy a písať knihy, aké chceli. Niektoré knihy boli dokonca zakázané a keď ich ľudia čítali, riskovali prísny trest. Nemohli sa stretávať, s kým chcú a cestovať mohli len tam, kde im dovolili. Nie je to krajina zo smutnej rozprávky, je to Slovensko počas komunistického režimu. Napriek tomu sa mnohí nevzdali a tajne či verejne pracovali na tom, aby sme raz mohli žiť v slobode. Príďte sa s nami prejsť na miesta, kde sa rodilo slobodné Slovensko a zapojte sa do interaktívnych úloh! Dozviete sa, prečo ľudia chodili na výlety do hôr s ruksakmi plnými kníh, že tajní agenti nie sú len vo filmoch a aj obyčajná zapálená sviečka môže spôsobiť revolúciu. A práve na tú „nežnú“ revolúciu sa pozrieme zblízka.

Vychádzka je určená pre rodiny s deťmi od 5 do 12 rokov. Deti sa môžu tešiť napríklad na lúštenie tajnej správy, ukážku samizdatu, preobliekanie za tajného agenta, výrobu transparentov, či hasenie sviečok.

Sprevádza: Margita Petríková

Trasa vychádzky je bezbariérová.

 

Prihlasovací formulár: 19. 11. 2023, nedeľa, 10:00

  Odhlásenie sa z podujatia

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.