Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 25. február 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre nevidiacich a slabozrakých: Primaciálny palác a jeho skryté poklady

Patrí k najnoblesnejším palácom v centre mesta, pravidelne okolo neho prechádzame a predsa vedia zahraniční návštevníci o jeho histórii častokrát viac, než my doma.

Primaciálny palác je úzko prepojený s históriou Uhorska i s históriou Bratislavy ako hlavného mesta. Ukrýva zaujímavé príbehy, krásnu hudbu a mnoho vzácnych pokladov, ktoré sa vám počas tejto prehliadky pokúsime priblížiť.

Určite ste už počuli o vzácnych tapisériách z Primaciálneho paláca. Viete však, prečo sa hovorí, že majú vyššiu hodnotu, ako samotný palác a či je to naozaj pravda?

V tomto paláci bol v roku 1805 podpísaný známy Bratislavský mier. Povieme si, prečo sa o tom diskutuje a či bol v Bratislave naozaj podpísaný.

Zistíte tiež, ako súvisí Primaciálny palác so Starou radnicou a prečo sa stal sídlom primátora Bratislavy.

Vstupné:
Dôchodcovia, ZŤP a doprovod – zdarma
Dospelá osoba a dieťa: 3 €

Sprevádza: Andrea Turanská

Dátum: 3. 12. 2023, nedeľa, 14:00

Miesto stretnutia: Primaciálne námestie – pri studni

Ak sa na vychádzku prihlásite aj prostredníctvom online formulára, budeme vás môcť priamo kontaktovať v prípade organizačných zmien, či zrušenia vychádzky. Ďakujeme.

 

 

Prihlasovací formulár: 3. 12. 2023, nedeľa, 14:00

  Odhlásenie sa z podujatia

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.