Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 4. december 2023
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre Nepočujúcich: Veľké udalosti na Bratislavskom hrade

Prehliadka v exteriéri Bratislavského hradu je špeciálne prispôsobená pre Nepočujúcich a bude tlmočená do slovenského posunkového jazyka.

 

V dejinách Bratislavy sa mnohé veľké udalosti odohrali práve na Bratislavskom hrade. Uzatvárali sa tu mierové dohody a sobášne zmluvy. Konali sa tu zásnubné hostiny aj korunovačné oslavy. Na hrade položili študujúci kňazi základy spisovnej slovenčiny a krátko na to z neho vojaci urobili ruiny. Pred 30 rokmi na Bratislavskom hrade podpísali Ústavu Slovenskej republiky, v ktorej bola za hlavné mesto Slovenskej republiky určená Bratislava.
No na mieste, kde dnes hrad stojí, udiali sa mnohé veľké udalosti už oveľa skôr. V každom storočí sa odohrali veľké, neraz až historicky prelomové udalosti. A práve na tie sa počas prehliadky zameriame. Dozviete sa, ktoré veľké udalosti spôsobili, že králi dali postaviť hradný palác, vstupné brány, reprezentačné záhrady a prístavby.

Sprievodkyňa: Katarína Králiková
V spolupráci s posunky.online, o.z

Trasa vychádzky je BEZBARIÉROVÁ.

 

Prihlasovací formulár: 23. 4. 2023, nedeľa, 14:00 

  Odhlásenie sa z podujatia

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.