Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 25. február 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre Nepočujúcich: Dóm sv. Martina a jeho príbehy

Najväčší bratislavský kostol sa hrdo vypína ponad budovy hlavného mesta a svojou majestátnosťou nás upozorňuje na bohatú históriu svojich múrov. Nazrite s nami dovnútra tohto chrámu  aj do jeho krýpt a spoznajte jeho poklady.

Nájdeme tu svätého Martina, patróna kostola, ktorý sa nesie na koni – táto socha pochádza z dielne jedného z najvýznamnejších európskych barokových umelcov 18. storočia.
Príbeh o prešporskom duchovi vyrozpráva socha trpiacej Márie so svojim umierajúcim synom v náručí (tzv. Pieta) a v podzemných kryptách spoznáme spôsob pochovávania minulých generácií. V klenotnici vo veži kostola sa pokocháme jemnou prácou výšivkárok a výrobcov šperkov a cirkevných bohoslužobných predmetov, medzi ktorými sa ukrýva aj korunovačný kalich zo 16. storočia.


Sprevádza: Andrea Turanská

Vstupné:
– ZŤP a deti do 15 rokov – zdarma
– študenti 15-26 a seniori – 2 eur
– dospelé osoby – 4,50 eur

 

 

Prihlasovací formulár: 10. 12. 2023, nedeľa, 14:00

  Odhlásenie sa z podujatia

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.