Bratislavské
Vianoce 2022

24. november 2022 – 24. december 2022

Miesto:

Aké boli tohtoročné Bratislavské Vianoce?

Na Františkánskom námestí sa počas Bratislavských Vianoc konalo 27 podujatí, z toho 10 bolo tlmočených do slovenského posunkového jazyka. Na pódiu vystúpilo viac ako 300 účinkujúcich – známe i začínajúce kapely, autori a autorky kníh pre deti a dospelých, folklórne súbory aj žiaci a žiačky základných umeleckých škôl. Program BKIS organizovalo aj v Klariskách či Sade Janka Kráľa. Adventný program sa ale počas uplynulých týždňov konal na území celého hlavného mesta – tento rok sa doň zapojili viaceré mestské organizácie a po prvýkrát aj všetkých 17 mestských častí. Záver Bratislavských Vianoc na Františkánskom námestí bude patriť koncertu Sendreiovci Gypsy Band. Ich vystúpenie je naplánované na sobotu 23. 12. o 19:30.

Aj tento rok ste sa mohli potešiť prechádzkou po obľúbenom Vianočnom lese na Primaciálnom námestí. Žiaci a žiačky bratislavských škôl vyzdobili tento rok rekordný počet 36 vianočných stromčekov, ktoré už poputovali do domovov sociálnych služieb, zariadení pre ľudí bez domova, či do rodín, ktoré by si kúpu vianočného stromčeka finančne nemohli dovoliť.

Novinkou tohtoročných Bratislavských Vianoc bola Prívetivá zóna na Primaciálnom námestí,  kde sme v spolupráci so spoločnosťou IKEA vytvorili príjemné a bezpečné miesto pre všetkých, ktorí chcú zažiť vianočnú atmosféru, ale majú obavy z priveľkého davu, intenzívnej trhovej atmosféry a potrebujú načerpať energiu v ústraní od ruchu okolia.

V rámci Bratislavských Vianoc sme v spolupráci s našimi partnermi venovali pozornosť viacerých charitatívnym akciám. Vďaka Slovenskej sporiteľni a jej službe GoodPay môže každý návštevník a návštevníčka trhov pohodlne a bezpečne platiť v každom stánku bezkontaktne. Za 20 tisíc bezkontaktných platieb na Hlavnom a Staromestskom vianočnom trhu prisľúbila Nadácia Slovenskej sporiteľne venovať 10 tisíc eur Centru MEMORY, ktoré pomáha ľuďom s poruchami pamäti a s Alzheimerovou chorobou. V spolupráci s neziskovou organizáciou Depaul a OZ Vagus sme sa zamerali na pomoc ľuďom bez domova a v spolupráci s IKEA sme zbierali hračky a knihy, ktoré budú vďaka organizácii Úsmev ako dar vo vianočných balíčkoch darované náhradným rodinám a rodinám v núdzi.

Fotogaléria

Galéria z programu plná zážitkov od fotografov BKIS.