Rande s mestom: Prechádzka Štefánikovou ulicou

MiestoBratislava – rôzne miesta
, Bratislava
OrganizátorBKIS
ZačiatokSobota, 06.11. o 15:00
KoniecSobota, 06.11.
VstupnéZdarma
ŠtítkyIné akcie

„Rande s mestom“ je cyklus tematických vychádzok so sprievodcami, absolventmi najstaršieho kurzu – Sprievodca cestovného ruchu BKIS, špecializovaného na Bratislavu. Vďaka pestrej ponuke tém sa účastníci vychádzok naučia pozerať na hlavné mesto inak a poodhalia jeho rôznorodé tváre, spoznajú príbehy pamiatok, ulíc, budov, parkov, legendy aj skutočné osudy mnohých významných osobností. A určite budú mať Bratislavu radšej.

Cieľom je spoznať nielen notoricky známe a historicky zaujímavé miesta, ale odhaliť skutočné príbehy a udalosti, sledovať kultové miesta a nachádzať stopy špecifickej atmosféry nášho mesta v minulých dobách.

BKIS o vychádzke: „Štefánikova ulica v Bratislave – bývalý mestský bulvár, ktorý automobilová doprava zmenila na rušnú a hlučnú cestu. Príďte objaviť jej čaro s pani sprievodkyňou a úspešnou, tohtoročnou absolventkou kurzu Sprievodca CR BKIS, Ekaterinou Bezgachinou. V jej sprievode sa prejdete po ulici s naozaj otvorenými očami a všimnete si tak jej skrytú krásu: eklektickú architektúru typickú pre koniec 19. a začiatok 20. storočia. Uvidíte nájomné domy, paláce a vily. Vypočujete si príbehy o osobách, ktoré tu kedysi žili alebo boli s touto ulicou spojené ako napr. princezná Štefánia, arcivojvodkyňa Izabela alebo sochár Alojz Rigele.“

Zmena programu vyhradená.

   

  OZNAM:

  V zmysle § 3 písm. b vyhlášky ÚVZ SRč. 241/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí vám oznamujeme,
  že BKIS POVOĽUJE VSTUP NA PODUJATIE OSOBÁM V REŽIME OTP (Očkovaní / Testovaní / Po prekonaní ochorenia covid-19) za stáleho dodržiavania prísnych protiepidemických opatrení.

  ?

  ?

  povinné údaje Kapacita sa naplnila. Prihlasovanie pre daný termín je ukončené.