Slovak EnglishEnglishUkrainian
  • Dnes je 2. marec 2024
  • Youtube
  • Instagram
  • Slovak EnglishEnglishUkrainian

MiestoStaré mesto
ulice Starého Mesta, Bratislava
OrganizátorBratislavské kultúrne a informačné stredisko
Začiatok21.06.2023 16:00
Koniec22.06.2023
VstupnéZdarma
ŠtítkyFestivalKoncert

Noc hudby ♿👁️


Oslavujte hudbu v uliciach Bratislavy!

Jednodňový pouličný festival rozozvučí ulice mesta. V jeden večer môžete objavovať nepoznané hudobné mená a zažiť žánrovo rôznorodé hudobné vystúpenia. Zaznie elektrické tango, jazz, reggae, indie, vážna hudba, folk, blues aj rock.

Kapely, sólo muzikantky a muzikanti zahrajú na zaujímavých miestach. Ich jediným cieľom bude osláviť hudbu spoločným hraním. Festival má korene vo francúzskom podujatí Fête de la Musique, ktoré sa v rovnakom dátume každoročne koná už vo viac ako 120 krajinách sveta. Bratislava sa tak pridá k stovkám svetových miest, kde sa v deň letného slnovratu oslavuje hudba. 

 

História Fête de la Musique

Príbeh festivalu začal pred vyše 30 rokmi vo Francúzsku. V roku 1982 uskutočnilo tamojšie Ministerstvo kultúry prieskum. Odhalil, že päť miliónov ľudí v krajine a zároveň takmer každý druhý mladý človek ovláda hru na nejakom hudobnom nástroji. Vtedajší minister preto inicioval podujatie, ktoré umožní hudobníčkam a hudobníkom prejaviť svoj talent. Vyzval obyvateľky a obyvateľov, aby hrali hudbu vonku vo svojich štvrtiach, parkoch, či verejných priestranstvách. Výsledok prekonal  všetky očakávania. Hralo sa na uliciach, námestiach, dvoroch, záhradách, staniciach, námestiach a tisíce ľudí sa túlali ulicami v dobrej atmosfére až do neskorej noci. Z Fête de la Musique sa stal fenomén, ktorý prevzali viaceré mestá v Európe a postupne sa etabloval aj v Amerike, Afrike, či Austrálii. 

 

Program

📍Hlavné námestie

16:00 – 16:30 Jamadan

 

📍Nádvorie Pálffyho paláca, Galéria Mesta Bratislavy               

16:30 – 17:30 Kiero Grande 

18:30 – 19:30 Blanch 

20:30 – 21:10 Katarín Zima 

 

📍Altánok na Hviezdoslavovom námestí                              

17:00 – 17:30 Červený Bicykel

18:00 – 18:30 Duo Irrepetible  

19:00 – 19:30 Straky a nálezy 

20:00 – 20:30 The AnyOne 

21:00 – 22:00 Wakanda Wision                       

                        

📍Schody na Klariskej ulici                 

17:00 – 18:00 Novo ft. Lenka Molčányová

19:00 – 20:00 The Blues Newborns

21:00 – 22:00 Mattia Müller                 

                        

📍Nádvorie Starej Radnice, Múzeum mesta Bratislavy                                  

17:00 – 17:45 Dávid Arnold + Rasťo Kotal 

18:00 – 18:45 Michal Vejprava (ČR)

19:00 – 19:45 Omrvinky 

20:00 – 20:45 Matúš Lauko

21:00 – 22:00 Zvuky vedomia

 

📍 Z Komenského námestie pred Historickú budovu SND na Hviezdoslavovom námestí

19:00 – 19:30 Maribondo - bubnová šou

 

📍PINK WHALE (Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu)

19:00 Vyššie Sféry

                                   

📍Šafko Klub (Šafárikovo námestie 7)

21:00 – 03:00 AFTERPARTY

22:00 – 23:30 Trevor Horny

23:30 – 01:00 Italo Mario Italo 

01:00 – 2:00 Maikl Knight a Daniu 

                                                             

📍A ďalšie prekvapivé miesta v centre mesta ako Rázusovo nábrežie, Rudnayovo námestie, Námestie Nežnej revolúcie, Námestie Ľudovíta Štúra, Michalská brána,  Šafárikovo námestie, Ventúrska ulica a Nádvorie Biela na Bielej ulici 6.

Na týchto lokalitách uvidíte viacerých pouličných umelcov a umelkyne Adam Mieroslav Magula, Anton Malík, Peter Burza, Bertalan Varady, Ivan Holinka, Jan Johny Bodlák, Laco Zach, Lucia Svetlana Danišová, Ladislav Boldy a ďalší.

 

O účinkujúcich

 

The AnyOne – mladá bratislavská kapela vychádzajúca zo 60. rokov, avšak s fresh zvukom a osobitým prejavom

Wakanda Wision – africké trio žijúce a tvoriace v Bratislave, pohybujúce sa v žánri reggea, zaznamenalo aj veľký úspech na festivale Uprising

Straky a nálezy – formácia spievajúca v slovenskom jazyku s precíznou gitarovou technikou je známkou kvality

Novo – rockovo ladené zoskupenie v spolupráci so špičkovou saxofonistkou Lenkou Molčányovou

Mattia Müller Band – jazzfusion v spojení s indiepop, RnB a rockom v prevedení mladého talentovaného bubeníka Mattiu Mullera a jeho spoluhráčov; držiteľ ocenenia Jazz Start Up

Červený Bicykel - je folk rocková kapela, ktorá pedáluje krajinou s cieľom rozdávať radosť

Blanch – akustická tvorba sólovej speváčky a autorky piesní s nádychom melancholického indie folku a soulu

Duo Irrepetible – elektrické tango a jazz priamo z Cordoby

Katarín Zima – medzižánrová violončelistka Katarína Zimová sa pohybuje od improvizácie spojenenej s loopingom, až po klasiku a súčasnú hudbu

The Blues Newborns - je nové zoskupenie starých tvárí domácej nezávislej hudobnej scény. Ich repertoár oživuje tradičnú líniu blues, boogie a hill country blues v energických aj sústredenejších polohách.

David Arnold - bratislavsky pesničkár, známy piesňou „My deti zo stanice ZOO“.

Italo Mario Italo - Dj projekt nevyspytateľného Mária Bezáka. Jeho mixy sú plné rôznych hudobných štýlov, od prapodivného italo diska cez funk až po šialené popové a housové skladby. 

Matúš Lauko - prešiel s gitarou v rukách viacerými žánrami, počnúc metalom, hardrockom a folkom až po aktuálne najviac preferované bluesové podžánre.

Michal Vejprava - najväčšou inšpiráciou sú pre neho piesne Jaroslava Nohavicu, Karla Kryla a bratov Nedvědov. Jeho tvorba smeruje do oblasti folk & blues. 

Omrvinky - bratislavské folkové trio, ktoré vzniklo pred nedávnom a hneď získalo prvé miesto v oblastnom kole Porta Svitavy.

Rasťo Kotál - vydal už svoj druhý album s názvom "Dumky a balady", kde reflektuje svoje spomienky na minulosť, ale opisuje aj dnešné skutočné problémy. 

Trevor Horny - Dj Peal, ale inak. Pod týmto menom hrá kvalitný pop z 80’s - 90’s, house classics, ranné elektronické a rave vypalováky až po súčastný pop a hyperpop.

Kiero Grande - etablovaným zoskupením na československej bluesovej scéne. Podľa vlastných slov hrajú progresívny bluesrock, búrajúci schémy tradičných žánrov.

Maribondo - bubenícka kapela pôsobiaca v Bratislave, ktorá prináša energiu a hudbu slnečnej Brazílie. Nechajte sa strhnúť rytmami samba reggae a samba afro.

Zvuky vedomia - skupina hudobníkov s netradičným zoskupením nástrojov

Jamadan - skupina bubeníkov a perkusionistov, ktorí hrajú rytmy Západnej Afriky od roku 2004. Bohaté aranžmány, pódiová show a pestrá paleta nástrojov od rozlične naladených bubnov až po balafón (africký xylofón).

Maikl Knight a Daniu - DJsko-producentské duo hrajúce mix afrobeatu, R&B, amapiano, baile funku a editov. V ich sete započuješ tvrdé beaty z južnej Afriky a Brazílie, ale aj groovy edity tvojich obľúbených trackov. 

 

Program priebežne aktualizujeme

Vstup voľný.

 

Bezbariérový vstup ♿  

Vhodné pre nevidiacich 👁️ 

 

Pouličný festival v hlavnom meste organizuje Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) v spolupráci so Starým Mestom, Galériou mesta Bratislavy (GMB), Múzeom mesta Bratislavy (MMB) a Šafko Klubom.

 

Zmena programu vyhradená.