Hudobné piatky: Nikolaj Nikitin + Milo Suchomel Quintet

MiestoSad Janka Kráľa
Sad Janka Kráľa, Bratislava – Petržalka
OrganizátorBKIS
ZačiatokPiatok, 08.07. o 20:00
KoniecPiatok, 08.07.
Web akciewww.facebook.com...
VstupnéZdarma
ŠtítkyKoncerty

Hudobné piatky prinesú koncerty slovenských hudobníkov a kapiel rôznych žánrov vždy o 20:00 – jazz, folk, punk, rap, ethno, world či gypsy music budú postupne odprezentované na Kultúrnej scéne v Sade J. Kráľa.

Jazz predstavia Nikolaj Nikitin a Milo Suchomel Quintet – Skladby pretkané jazzom a latinsko-americkými rytmami. Nikolaj Nikitin a Milo Suchomel Quintet prizvali k spolupráci džezovú rytmiku. Špeciálnym hosťom bude aj ukrajinská speváčka Viktorya Roshko, ktorá zaspieva dve skladby. Na koncerte odznie prevažne autorská hudba týchto hudobníkov.

Milo Suchomel a Nikolaj Nikitin sú obaja saxofonisti a autori, ktorí spolu účinkovali spolu vo viacerých projektoch, ale ich hlavným spoločným projektom, na ktorom spolupracujú každoročne vyše 7 rokov je Gypsy Jazz Festival.

Český kontrabasista Robert Balzar, pôsobil v kapele Hany Hegerovej a so svojim triom dlhodobo spolupracuje so spevákom Danom Bártom. Na klavíri bude hrať Ľubo Šrámek, ktorý taktiež prispeje autorsky a na bicích nástrojoch zahrá Marián Ševčík, uznávaný bubeník v Česku i na Slovensku.

Nikolaj Nikitin - saxofón Milo Suchomel - saxofón Ľuboš Šrámek - klavír Robert Balzar - kontrabas/basová gitara Marián Ševčík – bicie