Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 4. december 2023
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre slabozrakých a nevidiacich: Zuckermandel - kontrast histórie a moderného mesta

Srdečne vás pozývame na ďalšiu vychádzku Rande s mestom pre nevidiacich a slabozrakých – Zuckermandel – kontrast histórie a moderného mesta.

Vynikajúca pani sprievodkyňa Andrea Turanská vám vyrozpráva príbeh Zuckermandla, ktorý vznikol v 16. storočí ako samostatná osada a dnes nám z tejto historickej časti zostalo iba torzo, no o to čarovnejšie.

Stretneme sa tu s legendami opradeným Messerschmidtom a jeho grimasovými hlavami, príbeh našej židovskej komunity nás vtiahne do 18. storočia i do druhej svetovej vojny, osudy podhradských domov nám priblížia obdobie povojnového vývoja v Bratislave… Bude to veľmi pestré rozprávanie.
Pripravte sa na cestu do histórie, po ktorej prejdeme niekoľko schodov. A to doslova. Preto myslite na vhodnú obuv. Tešíme sa na vás!

Dátum a čas: 18.10.2023, streda, o 14:00

Vstup bezplatný. Registrujte vašu účasť prostredníctvom formulára nižšie, aby sme vás v prípade organizačných zmien alebo zrušenia vychádzky mohli priamo kontaktovať. Ďakujeme.

Miesto stretnutia: informáciu o mieste stretnutia dostanete v e-mailovej správe ihneď po vašej registrácii, na adresu, ktorú uvediete.


Popis trasy:
Počas presunu bude náročnejší úsek na úvod – prejsť Z nábrežia armádneho generála Ludvíka Svobodu cez cestu, pomedzi domy po schodoch na Žižkovu ulicu (nad vyústenie tunela). Odtiaľ sa už budeme presúvať len po tejto ulici (mierne klesanie smerom na Vydricu). Končiť budeme pri Kostole Najsvätejšej Trojice v Podhradí, odkiaľ sa po skončení prehliadky presunieme peši k MHD zastávkam pod Most SNP, alebo sa tam môžete nechať vyzdvihnúť taxíkom alebo rodinou.

 

Prihlasovací formulár: 18. 10. 2023, streda, 14:00

  Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

   

  Odhlásenie sa z podujatia

   

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.