Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 16. apríl 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Železná studnička na bicykloch

Dnes to síce autobusom či autom zvládnete za pár minút, ale kedysi ste si na výlet na Železnú studničku museli rezervovať celý deň. Pre meštianske deti boli lesy okolo nej často prvou divočinou, akú kedy videli. Pozývame vás do tejto mestskej divočiny prevetrať svojich dvojkolesových tátošov a dozvedieť sa príbehy deviatich mlynov, ktoré dali meno Mlynskej doline. Povieme si niečo o temnej minulosti a svetlej budúcnosti Patrónky. Spolu vypátrame, kde sa kedysi vyrábali pozamenty a čo to vlastne je. Ukážeme si jedinú zachovanú časť piliera starého Červeného mosta, aj miesto, kde stáli obľúbené drevené kúpele. Na záver sa nám možno podarí schladiť sa v historickej ľadovni – a ktovie, či na nás v nej nečaká nejaké prekvapenie?
Pre rodiny s deťmi na bicykloch od 5 do 15 rokov.

V prípade nepriaznivého počasia bude vychádzka presunutá na náhradný termín, o čom budú registrovaní účastníci a účastníčky včas informovaní e-mailom aj sms správou.

Sprievodkyňa: Margita Petríková

Trasa vychádzky je BEZBARIÉROVÁ.

 

Prihlasovací formulár: 21. 5. 2023, nedeľa, 10:00 

  Odhlásenie sa z podujatia

   

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.