Slovak EnglishEnglishUkrainian
  • Dnes je 2. marec 2024
  • Youtube
  • Instagram
  • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Symboly jari

Práve v tomto období hrá Sandberg všetkými farbami. Rozkvitli poniklece, hlaváčiky, pomaly sa von predierajú prvé kosatce, lúky sa začínajú zelenieť. A v tomto jarnom čase sa tam vyberieme aj my spoznávať naše najväčšie poklady. Počas prehliadky si povieme, ako je možné, že práve v Bratislave sa nám objavujú takéto vzácne druhy, ktoré nikde inde na Slovensku nerastú. Vysvetlíme si aj to, akú úlohu zohrávajú kozičky pre ich život. Hravou formou si porozprávame, čo je na Sandbergu také vzácne, prečo je chráneným územím a ako sa tam treba správať.
Prejdeme sa zo Sandbergu do Waitovho lomu, kde našu prehliadku ukončíme pri pastierovi Peťovi a jeho stáde. Mladé kozliatka už tam na nás čakajú. Kto bude mať odvahu pohladiť ich?

Nenáročná turistika – odporúčame obuť si pevné športové topánky a vziať deťom malé občerstvenie.

Sprievodkyňa: Andrea Turanská

Trasa vychádzky je BARIÉROVÁ.

 

Prihlasovací formulár: 16. 4. 2023, nedeľa, 10:00 

Odhlásenie sa z podujatia

 

*V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
či telefónne číslo: 0918 954 059

Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.