Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 2. marec 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Primaciálny palác

Navštívte s nami tento bezpochyby najkrajší klasicistický palác v Bratislave, ktorý dýcha históriou a noblesou, a dozviete sa, čo ste o ňom možno doteraz nevedeli. Napríklad, prečo je na vrchu paláca ten veľký čierny klobúk? Čo predstavujú postavy na streche paláca? A čo znamenajú zlaté písmená C a I, ktoré držia sochy dvoch chlapcov? Porozprávame si tiež príbeh, ktorý sa skrýva za vzácnymi anglickými tapisériami, na čo slúžila a aj dodnes slúži Zrkadlová sieň, či aká dôležitá dohoda bola v paláci dojednaná. Povieme si niečo aj o známych i menej známych osobnostiach, ktorých portréty na nás hľadia zo stien paláca a nazrieme aj do kaplnky sv. Ladislava, ktorá je ukrytá vo vnútri paláca.

Sprievodkyňa: Jana Kačalová

Trasa vychádzky je BARIÉROVÁ.

 

Prihlasovací formulár: 12. 3. 2023, nedeľa, 10:00 

  Odhlásenie sa z podujatia

   

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.