Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 24. apríl 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Prešporské zábavy a kratochvíle zábavy

Trasa vychádzky NIE JE bezbariérová / prístupná pre detské kočíky, bariérová pre invalidné vozíčky.

Prehliadka pre rodiny s deťmi od 4 do 12 rokov.

Bábätko v plienkach, žolík, lovec žiab či Kráľovstvo srbské. Aj v takýchto originálnych maskách sa kedysi ľudia zabávali počas Fašiangov v starom Prešporku, ako sa o tom dozvedáme z dobových novín.  Ale viete, v akom preoblečení si maškarný bál užila Mária Terézia a kedy sa slávili haringové hody? Aj to vám prezradíme počas našej spoločnej prechádzky po miestach, na ktorých sa kedysi veselili obyvatelia Prešporka. Dozviete sa zaujímavosti zo života dobovej „smotánky“, ale aj obyčajných obyvateľov mesta, ktorí pri tancovačkách, maškarných sprievodoch či koncertoch zabúdali na každodenné starosti. Deti si budú mať možnosť vyrobiť jednoduchú masku a zapojiť sa do interaktívnych úloh.

Sprievodkyňa: Margita Petríková

 

Prihlasovací formulár: 18. 2. 2023, sobota, 10:00 

   

  ?

  ?

  povinné údaje

  Kapacita sa naplnila. Prihlasovanie pre daný termín je ukončené.

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.