Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 25. február 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre nevidiacich a slabozrakých: Dóm sv. Martina a kúzlo Vianoc v Prešporku

O prehliadke

Ako sa na Vianoce v Bratislave pripravovali naši predkovia? S ktorými miestami sa spájajú mikulášske, adventné a vianočné príbehy nášho mesta? Aké legendy sa o Vianociach v Bratislave tradujú? A viete, prečo nesmie bratislavský čert chodiť s Mikulášom medzi deti? Alebo kde a kedy postavili v Bratislave prvý verejný bratislavský stromček a odkiaľ prišla táto tradícia? A tušíte, z krýpt ktorého kostola možno počas vianočnej polnoci počuť spievajúcich mníchov?

Poďte sa s nami nadýchnuť vône vianočného punču a pripraviť sa na čaro Vianoc v uliciach Starého Mesta. Aby sme v tých studených decembrových dňoch počas prehliadky nezamrzli, prehliadka je spojená s prehliadkou Dómu sv. Martina, kde si predstavíme jeho najväčšie poklady a zaujímavosti.

Vstupné:

Deti do 15: zdarma
Dôchodcovia a študenti 15 – 26: 2 eurá
ZŤP a sprievod: zdarma
Dospelí: 4, 50 €

Sprevádza:

Andrea Turanská

Dátum:

19. 12. 2023, utorok, 13:00

Miesto stretnutia:

zastávka MHD Most SNP (električková zastávka v blízkosti prechodu pre chodcov)

https://maps.app.goo.gl/kbS7X7eLMMH4YN96A
48.13982488342344, 17.10540786444472

Začínať budeme v Dóme sv. Martina. Vzhľadom na zimu a klzké chodníky sa v kostole operatívne dohodneme, či si vianočné príbehy porozprávame priamo v kostole, alebo sa ešte vydáme do ulíc po ich stopách.

Ak sa na vychádzku prihlásite aj prostredníctvom online formulára, budeme vás môcť priamo kontaktovať v prípade organizačných zmien, či zrušenia vychádzky. Ďakujeme.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

Prihlasovací formulár: 19. 12. 2023, utorok, 13:00

  Odhlásenie sa z podujatia

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.