Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 16. apríl 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre mladých


RANDE S MESTOM PRE MLADÝCH – OBJAVUJTE PRÍBEHY A TAJOMSTVÁ BRATISLAVY!

Dejepis, architektúra… Také nudné pojmy! Keď sa však s nimi stretneme priamo na mieste činu, stáva sa z nich „tajomné dobrodružstvo“. Vedeli ste, že mesto je dodnes pod zemou poprepájané chodbami zo 16. storočia? A verili by ste, že do nich môžeme nahliadnuť?

Historické budovy v centre Starého Mesta ukrývajú za svojimi múrmi množstvo tajomstiev a dobrodružstiev. Dajte šancu prehliadke s vynikajúcou sprievodkyňou Andreou Turanskou, počas ktorej spoznáte podmanivé čaro renesančného Rómerovho domu a poodhalíte zaujímavé príbehy jeho obyvateľov.

Samozrejme dozviete sa aj to, prečo sa tento dom volá Rómerov, ale tiež prečo mali obyvatelia Bratislavy v minulosti na domoch pozorovacie okienka a strieľne, alebo ktoré z mnohých prospešných reforiem a opatrení Márie Terézie využili obyvatelia Rómerovho domu na svoju ochranu.
Tešíme sa na vás! Poďte s nami na Rande!

Prehliadka pre mladých ľudí od 15 do 25 rokov.

Povinná výbava: nabitý telefón alebo baterka (pôjdeme do pivnice), pevná obuv
Trasa vychádzky je BARIÉROVÁ.

Sprievodkyňa: Andrea Turanská

Pozor: Prehliadka je zdarma, ale počet účastníkov je obmedzený, preto je nutné prihlásiť sa a rezervovať si miesto prostredníctvom formulára nižšie.

Rande s mestom pre mladých

 

 

 

 

 

Prvá zo série prehliadok Rande s mestom pre mladých je súčasťou programu Bratislavských mestských dní 2023.

 

Prihlasovací formulár: 23. 4. 2023, nedeľa, 14:30 

  Odhlásenie sa z podujatia

   

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.