Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 25. február 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre ľudí s pohybovým znevýhodnením: Primaciálny palác a jeho skryté poklady

O prehliadke:

Patrí k najnoblesnejším palácom v centre mesta, pravidelne okolo neho prechádzame a predsa len vedia zahraniční návštevníci a návštevníčky častokrát o jeho histórii viac, než my doma. Primaciálny palác je úzko prepojený s históriou Uhorska i s históriou Bratislavy ako hlavného mesta. Ukrýva zaujímavé príbehy, krásnu hudbu a mnoho vzácnych pokladov, ktoré sa vám počas tejto prehliadky pokúsime priblížiť. Určite ste už počuli o vzácnych tapisériách z Primaciálneho paláca. Viete však, prečo sa hovorí, že majú vyššiu hodnotu, ako samotný palác a či je to naozaj pravda? V tomto paláci bol v roku 1809 podpísaný známy Bratislavský mier. Prečo sa diskutuje o tom, či bol naozaj podpísaný v Bratislave? Ako súvisí Primaciálny palác so Starou radnicou a prečo sa stal sídlom primátora Bratislavy?
Prehliadka bude len na jednom poschodí, kde je možný bezbariérový pohyb; prístup k výťahom pre ľudí na vozíčkoch bude zabezpečený.

 • Vstupné:

Dôchodcovia, ZŤP a doprovod – zdarma
Dospelá osoba a dieťa – 3,- eur

 • Sprevádza: Andrea Turanská  
 • Dátum:  2. 12. 2023, sobota, 14:00

Prihlasovací formulár: 2. 12. 2023, sobota, 14:00

  Odhlásenie sa z podujatia

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.