Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 25. február 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom pre ľudí s pohybovým znevýhodnením: Dóm sv. Martina a kúzlo Vianoc v Prešporku

O prehliadke:

Ku koncu roka nás zmena počasia a skracujúce sa dni akosi prirodzene nútia k spomaleniu a zamysleniu sa. Z tradičných zvykov nám však ostali len zlomky.
Ako sa na Vianoce v Bratislave pripravovali naši predkovia? S ktorými miestami sa spájajú mikulášske, adventné a vianočné príbehy nášho mesta? Aké legendy sa o Vianociach v Bratislave tradujú? Poďte sa s nami nadýchnuť vône vianočného punču a pripraviť sa na čaro Vianoc v uliciach Starého Mesta. Aby sme v tých studených decembrových dňoch počas prehliadky nezamrzli, prehliadka je spojená s prehliadkou Dómu sv. Martina, kde si predstavíme jeho najväčšie poklady a zaujímavosti.

 • Sprevádza: Andrea Turanská

 

 • Vstupné:
  – ZŤP a deti do 15 rokov – zdarma
  – študenti 15-26 a seniori – 2 eur
  – dospelé osoby – 4,50 eur

 

 • Miesto stretnutia:
  Pred hlavným vstupom (severným) do Dómu sv. Martina

 

 • Trasa: 

Trasa bude čiastočne bariérová, Do Dómu sv. Martina vedú zo severu 3 schody. Pre účastníkov na vozíčku je možné pristaviť rampu. Po prehliadke Dómu sv. Martina (cca 45 min) budeme pokračovať po Kapitulskej ulici (mačacie hlavy) smerom do centra. Zvyšok trasy od Michalskej ulice. V prípade zlého počasia možnosť porozprávať si vianočné príbehy v Dóme sv. Martina – dohodneme sa operatívne.

Ak vašu účasť na vychádzke potvrdíte prostredníctvom registračného formulára zobrazeného nižšie, budeme vás vedieť operatívne kontaktovať v prípade organizačných zmien, či zrušenia vychádzky.

 

Prihlasovací formulár: 8. 12. 2023, piatok, 15:00

  Odhlásenie sa z podujatia

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.