Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 4. december 2023
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Ludwig Bagin a Žofia Lysá PhD.

Rande s mestom: Bratislavský hrad

12. 3. 2022, sobota, 14:00
so Zuzanou Godárovou

Nad naším mestom sa týči majestátny Bratislavský hrad s areálom o rozlohe takmer siedmich futbalových ihrísk. Na každom kroku sa tu písali dejiny a to, čo vidíme dnes, je výsledkom pôsobenia viacerých etník a prestavieb v rôznych stavebných slohoch. Hrad bol pri poslednej rekonštrukcii uvedený do podoby z čias Márie Terézie, ale viaceré prvky nám dávajú tušiť aj jeho podobu
v predchádzajúcich obdobiach. Stačilo málo a hrad, ktorý býval sídlom uhorských kráľov, tu už nemusel stáť.

Prvá časť prehliadky sa bude konať v exteriéri, prejdeme sa areálom Bratislavského hradu s barokovou záhradou, dozvieme sa zaujímavosti z histórie hradu.

V druhej časti navštívime Slovenské národné múzeum – Historické múzeum, ktoré sídli na Bratislavskom hrade, konkrétne expozíciu o dejinách hradu, hradnú kaplnku a reprezentačné priestory Františka Štefana Lotrinského, manžela Márie Terézie.

POZOR:
Účastníci si sami zakúpia vstupenku, s ktorou si po skončení prehliadky budú môcť individuálne pozrieť aj ďalšie tematické výstavy SNM – HM. Múzeum je otvorené do 18:00. Základné vstupné: 10 €, seniori / študenti: 4 €, deti: 4 €, seniori nad 70 rokov bezplatné vstupné.
Informácie o výške vstupného.
Aktuálne výstavy SNM – Historické múzeum

 

 

 

Prihlasovací formulár: 12. 3. 2022, sobota, 14:00

   

  ?

  ?

  povinné údaje

  Kapacita sa naplnila. Prihlasovanie pre daný termín je ukončené.