Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 25. február 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Ludwig Bagin a Žofia Lysá PhD.

Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Bratislavské veže a vežičky

27 2. 2022, nedeľa, 10:00

Pri potulkách mestom narazíme na desiatky veží. Tá najvyššia meria takmer 200 metrov. Vypína sa v Malých Karpatoch nad Bratislavou a vďaka svojej výške
a polohe plní hlavne prenosovú funkciu. Nie nadarmo dostala meno Televízna veža. Jedna z najstarších veží má už osemsto rokov a je obľúbeným miestom fotografovania svadobčanov. Najmladšia má len niekoľko desiatok rokov.
V niektorých je potrebné zdolávať dlhé schody, v iných nás na vrchol pohodlne prepraví výťah. Mnohé tvoria panorámu mesta a slúžia ako oporné body pri orientácii sa v meste. Navzájom sa odlišujú architektúrou, ale aj využitím.
K niektorým sa viažu legendy a iné sa stali symbolom štátnosti. Na prehliadke narazíme na pravé, ale aj falošné veže. Veže v súčasnosti už neplnia pôvodnú obrannú funkciu, ale už len dekoračnú funkciu. Pridajte sa k nám a príďte poznávať bratislavské veže a vežičky so sprievodcom Martinom Zánim.

 

 

 

 

Prihlasovací formulár: 27. 2. 2022, nedeľa, 10:00

   

  OZNAM:

  V zmysle § 3 písm. b vyhlášky ÚVZ SRč. 241/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí vám oznamujeme,
  že BKIS POVOĽUJE VSTUP NA PODUJATIE OSOBÁM V REŽIME OP (Očkovaní / Po prekonaní ochorenia covid-19) za stáleho dodržiavania prísnych protiepidemických opatrení.

  ?

  ?

  povinné údaje

  Kapacita sa naplnila. Prihlasovanie pre daný termín je ukončené.