Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 2. marec 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Rande s mestom: Bratislavské Donaustadt – od priemyslu k modernému bývaniu

Naše mesto a jeho rozvoj je Dunajom formované od svojich počiatkov. Mnohé dnešné ulice Starého Mesta na juhovýchod od historického opevneného mesta boli pred pár sto rokmi len smradľavým kanálom. Veľký rozvoj, ktorý naše mesto zaznamenalo v 2. polovici 19. storočia a potom opäť po prvej i druhej svetovej vojne, obraz starej Bratislavy navždy zmenil. Pri Dunaji začali vyrastať fabriky a robotnícke nájomné domy. Ako v tých časoch vyzeralo Šafárikovo námestie? Čo možno vyčítať z názvu Grösslingovej ulice? Prečo patrí Jakubovo námestie k najmalebnejším mimo historického centra mesta? Ktoré budovy a pamiatky sú pozostatkom tejto továrenskej histórie? To všetko, a ešte omnoho viac sa dozviete počas prehliadky Bratislavským Dunajským mestom.

Sprievodkyňa: Andrea Turanská

Trasa vychádzky je BEZBARIÉROVÁ  (bariérou môžu byť obrubníky cestou).

Prihlasovací formulár: 27. 5. 2023, sobota, 14:00 

  Odhlásenie sa z podujatia

  *V prípade, že ste po zaregistrovaní neobdržali potvrdzujúci e-mail s informáciou
  o mieste stretnutia, skontrolujte prosím aj vaše správy v SPAME/ Nevyžiadanej pošte, prípadne napíšte na adresu: m.slosarova@bkis.sk 
  či telefónne číslo: 0918 954 059

  Upozorňujeme návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS, viac info na www.bkis.sk v časti Ochrana osobných údajov.