Slovak EnglishEnglishUkrainian
 • Dnes je 24. apríl 2024
 • Youtube
 • Instagram
 • Slovak EnglishEnglishUkrainian
Ludwig Bagin a Žofia Lysá PhD.

Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Ako v Bratislave láska hory prenášala

13. 2. 2022, nedeľa, 10:00

Valentín ako sviatok zamilovaných je v našich končinách relatívne novinkou.
Láska však patrila a patrí k životu od nepamäti a ako sa hovorí: “aj hory prenáša”.
V Bratislave sa o žiadnych prenášaných horách síce nehovorí, zato však máme kostolnú vežu, ktorú postavil rytier Kristián z lásky.
Sprievodkyňa Andrea Turanská vám porozpráva aj o čiernej pani, ktorá stratila svoju dušu kvôli láske, či o jednom významnom vynálezcovi, ktorý sa tu narodil
a k práci ho motivovala práve nešťastná láska. Hoci sa nám to nezdá, aj v našom meste sa láska skrýva za každým múrom. My si na našej prechádzke vyberieme len zopár z týchto príbehov. Pri ich rozprávaní nahliadneme do sveta hudby, architektúry, histórie a samozrejme aj legiend a rozprávok. A ako by to bolo bez ozajstného rytierskeho turnaja! Meče budú drevené, pre malých rytierov máme pripravené “bezpečné” úlohy, stačí ich už len priviezť na prehliadku. A samozrejme aj malým princeznám sa nejaké to valentínske prekvapenie ujde. Tešíme sa na vás!

 

Prihlasovací formulár – 13. 2. 2022, nedeľa, 10:00

   

  OZNAM:

  V zmysle § 3 písm. b vyhlášky ÚVZ SRč. 241/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí vám oznamujeme,
  že BKIS POVOĽUJE VSTUP NA PODUJATIE OSOBÁM V REŽIME OP (Očkovaní / Po prekonaní ochorenia covid-19) za stáleho dodržiavania prísnych protiepidemických opatrení.

  ?

  ?

  povinné údaje

  Kapacita sa naplnila. Prihlasovanie pre daný termín je ukončené.