Dagmar Gubová

Lektorka

Bratislavská rodáčka vyštudovala cestovný ruch na nadstavbe SOŠ SD Jednota v Šamoríne, okrem toho absolvovala aj kurz podvojného účtovníctva (1992). Pracovala v cestovnej kancelárii ČEDOK (1989 – 92), neskôr na SHMÚ (1996 – 2001) a ako disponentka a metodička likvidácie v poisťovníctve (2001 – 13). Ako vlastivedná sprievodkyňa (od roku 2008) je spoluzakladateľkou a členkou organizácie cestovného ruchu Bratislava Tourist Board (od 2012) a Asociácie sprievodcov Bratislavy (od 2014; do 2021 aj predsedníčka), ako aj manažérkou vlastnej cestovnej agentúry (od 2019).

Okrem tuzemských prehliadok (najmä pre klientelu nemeckého jazykového okruhu) realizuje v spolupráci s cestovnými kanceláriami mnohé zájazdy do zahraničia (Rakúsko, Česká republika, Poľsko, Nemecko). Propagácia Bratislavy je jej srdcovou záležitosťou, špecializuje sa na prehliadky Primaciálneho paláca a kostolov.

Lektorkou kurzu Sprievodca cestovného ruchu sa stala v roku 2020, svoje bohaté praktické skúsenosti zúročuje v oblasti teórie cestovného ruchu, zaoberá sa aj cirkevnou históriou.

Popri sprevádzaní sa podieľala na prekladoch kníh z nemeckého a českého jazyka, rada sa venuje i gastronómii, a to aj skúšaním “zabudnutých“ receptov.

Dagmar Gubová