Klarisky Diškurz Podcast

Online diskusná relácia Klarisky Diškurz teraz už aj ako podcast! Vypočujte si to najzaujímavejšie z odvysielaných častí.

Dark turizmus

Odkryte s nami život a smrť mesta Bratislava!

Poznáte koncept dark turizmu? Temný turizmus nás privádza na miesta spojené so smrťou alebo utrpením. Prečo nás takéto miesta priťahujú či fascinujú?
Sprievodkyňa Andrea Turanská pravidelne sprevádza Bratislavčanky, Bratislavčanov a návštevníkov aj po bratislavských cintorínoch.Vypočujte si prvú časť Klarisky Diškurz Podcast  a zistite, aké zaujímavé príbehy rozprávajú cintoríny, opustené miesta, ktoré sú od 60. rokov 20. storočia klasifikované ako historické parky.

Moderátor: Martin Staňo
Hosť: Andrea Turanská


Bol Kempelen šarlatán?

Spoznajte Wolfganga von Kempelena!

Najobľúbenejšie miesto sprievodcu Andreja Grolla v Bratislave je šachvnica na Hviezdoslavovom námestí. Viete, že táto šachovnica je pamätníkom prešporského vynálezcu Wolfganga von Kempelena? Vypočujte si náš podcast a zistite o tejto jedinečnej osobnosti bratislavskej histórie viac.

Moderátor: Martin Staňo
Hosť: Andrej Groll


História Petržalky

Aké krásy a zaujímavosti skrýva Petržalka!

Aj vy ste toho názoru, že v Petržalke nezostal kameň na kameni? Sprievodkyňa Eva Čubríková toto tvrdenie svojimi prehliadkami vyvracia. História Petržalky je dodnes viditeľná v architektúre, aj tej industriálnej, ktorá je ideálna na objavovanie tak trošku inej tváre Bratislavy. V tejto časti podcastu nájdete fantastické tipy na zaujímavé miesta a dôležité upozornia na krásy a možnosti objavovania Petržalky.

Moderátor: Martin Staňo
Hosť: Eva Čubríková


Bratislava plná hriechu

Chcete vedieť o Bratislave plnej neresti, nevestincov či opilcov?

Kde kedysi vysedávali a čo popíjali Bratislavčania? Či kde stála mestská šibenica? Naozaj bola Bratislava taká hriešna? Je stále taká? Vykričaná Bratislava, Tekutá história Bratislavy, Lotri a zločinci – to sú názvy komentovaných prehliadok, ktoré robí sprievodkyňa Ľubomíra Černáková. Objavte viac v tejto časti podcastu.

Moderátor: Martin Staňo
Hosť: Ľubomíra Černáková