PODAJTE KULTÚRE ZÁCHRANNÉ KOLESO

 

Vážení diváci, milí priatelia divadla,

Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava sa pripája k výzve a iniciatíve”Stojíme pri divadle”.

Robíme tak s vedomím a vnímaním celého divadelného prostredia, nielen kamenných a zriaďovaných divadiel. Neplánovaný výpadok financií ohrozí malé i veľké scény bez rozdielu. Obraciame sa preto na Vás, verných divákov, aby ste kultúre, ak je to vo Vašich možnostiach, podali „záchranné koleso“ a pomohli jej tak preklenúť toto ťažké obdobie.

Možností, ako byť „záchranným kolesom“ pre kultúru, je niekoľko. Či už tak, že si nebudeme nárokovať vrátenie vstupného za zrušené predstavenie, alebo nasmerovaním 2 % z daní na podporu kultúrnych organizácií, ktoré sú Vám blízke. A samozrejme, keď skončí nebezpečenstvo šírenia pandémie koronavírusu a bude opäť bezpečné otvoriť brány divadiel, galérií a festivalov, navštívte naše predstavenia, ale aj predstavenia nezávislých scén a malých divadiel, venujte vstupenky ako darček svojim blízkym a pomôžte nám opäť postaviť kultúru na nohy.

Veríme, že aj táto výzva bude krokom k navráteniu pozornosti a miesta kultúry a kultúrnosti na Slovensku. Prajeme nám všetkým úspešné prekonanie tohto náročného obdobia a čo najskôr aj lepšie nachádzanie ciest k sebe navzájom pri presadzovaní našej spoločnej témy.

Ďakujeme vám a veríme, že spoločne to zvládneme!

Viac informácií nájdete na linku:

https://www.snd.sk/podajte-kulture-zachranne-koleso

Budeme radi, ak sa k nám pridáte a spoločne tak zvládneme opäť postaviť kultúru na nohy.

.

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte tie najaktuálnejšie informácie o dianí v Bratislave.