Visegrad Film Forum

Začiatok: 13. 2. 2024 | 16:00 hod

Koniec: 16. 2. 2024

Miesto: FTF VŠMU

Adresa: Svoradova 2, Bratislava

Organizátor: Boiler, o.z.

Visegrad Film Forum je networkingové a edukačné podujatie združujúce na medzinárodnej úrovni filmových študentov a profesionálov z tohto prostredia. Ponúka priestor pre diskusiu o tom, čo všetko stojí za vznikom filmového diela a tiež o aktuálnych trendoch v kinematografii. 

Počas štyroch dní ponúkne bohatý audiovizuálny program zložený z prednášok a premietaní sprevádzaný diskusiami s uznávanými filmármi. 

Od roku 2019 Visegrad Film Forum úzko spolupracuje s Medzinárodným filmovým festivalom FEBIOFEST Bratislava, ktorý sa koná v tom istom čase v Bratislave. Vďaka tomu majú účastníci Visegrad Film Fora možnosť rozšíreného programu. 

Visegrad Film Forum opäť predstaví tiež aj filmy študentov svojich partnerských filmových škôl. Po projekciách budú nasledovať diskusie o kinematografii ako celku, o okolnostiach, za ktorých jednotlivé filmy vznikali, a o odbornej príprave na vybraných vzdelávacích inštitúciách. Na podujatí sa zúčastnia tieto školy V4: ELTE, Budapešť, Maďarsko, UTB Zlín, Česká republika, Filmová škola v Lodži, Poľsko, VŠMU Bratislava, Slovensko.

 

Partnerom podujatia je BKIS.