Slovak EnglishEnglishUkrainian
  • Dnes je 25. február 2024
  • Youtube
  • Instagram
  • Slovak EnglishEnglishUkrainian

MiestoFTF VŠMU
Svoradova 2, Bratislava
OrganizátorBoiler, o.z.
Začiatok13.02.2024 16:00
Koniec16.02.2024
Web akciewww.facebook.com www.instagram.com www.visegradfilmforum.com
ŠtítkyFilm

Visegrad Film Forum


Visegrad Film Forum je networkingové a edukačné podujatie združujúce na medzinárodnej úrovni filmových študentov a profesionálov z tohto prostredia. Ponúka priestor pre diskusiu o tom, čo všetko stojí za vznikom filmového diela a tiež o aktuálnych trendoch v kinematografii. 

Počas štyroch dní ponúkne bohatý audiovizuálny program zložený z prednášok a premietaní sprevádzaný diskusiami s uznávanými filmármi. 

Od roku 2019 Visegrad Film Forum úzko spolupracuje s Medzinárodným filmovým festivalom FEBIOFEST Bratislava, ktorý sa koná v tom istom čase v Bratislave. Vďaka tomu majú účastníci Visegrad Film Fora možnosť rozšíreného programu. 

Visegrad Film Forum opäť predstaví tiež aj filmy študentov svojich partnerských filmových škôl. Po projekciách budú nasledovať diskusie o kinematografii ako celku, o okolnostiach, za ktorých jednotlivé filmy vznikali, a o odbornej príprave na vybraných vzdelávacích inštitúciách. Na podujatí sa zúčastnia tieto školy V4: ELTE, Budapešť, Maďarsko, UTB Zlín, Česká republika, Filmová škola v Lodži, Poľsko, VŠMU Bratislava, Slovensko.

 

Partnerom podujatia je BKIS.