Víkend otvorených budov: Biela 6

Začiatok: 21. 4. 2024 | 11:00 hod

Miesto: Biela

Adresa: Biela 6, Bratislava

Organizátor: Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Objavte príbehy a bohatú históriu malebného meštianskeho domu s arkádovým nádvorím  a vzácnou nástennou maľbou na fasáde.
V rámci celého objektu, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, sa nachádzajú viaceré jedinečné prvky. Napríklad nádherné arkády na nádvorí alebo pieskovcovitá fontána s reliéfom zobrazujúcim putta na chrbte ryby z 2. polovice 18. storočia. Rovnako sa na nádvorí nachádzajú aj historické remeselné nástroje (napr. vinohradnícky voz a na fasáde je možné vidieť vzácne nástenné maľby s vinohradníckym motívom). V 18. storočí v dome býval bratislavský mešťanosta, publicista a osvietenec Karol Gottlieb Windisch. Neskôr sa majiteľmi domu stali Simon a Róza Fleischmannovci, rodičia svetoznámeho bratislavského sochára Arthura Fleischmanna.

 

Sprevádza:  
Martin Záni

Vstup voľný. Kapacita jednej prehliadky je obmedzená na 25 osôb. Pred vstupom sa preukážete zakúpenou nulovou vstupenkou na vybraný čas. Vstupenka platí pre 1 osobu. Na prehliadku sa dostavte minimálne 5 minút pred jej začiatkom. V prípade, že sa v čase vašej prehliadky nedostavíte, vaše miesto pripadne náhradným záujemcom/záujemkyniam.

Miesto stretnutia: Biela 419/6, 811 01 Bratislava
https://maps.app.goo.gl/ikgQb5vT1HXfcJeDA

Upozorňujeme návštevníkov a návštevníčky, že v priebehu festivalu môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie. 

Zmena programu vyhradená.

 

Ľutujeme, už nie je možné zaregistrovať sa na prehliadku, kapacita prehliadky je naplnená.

Vstupenky

Lístky