Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Devín pre deti aj rodičov

MiestoBratislava – rôzne miesta
, Bratislava
ZačiatokNedeľa, 15.05. o 10:00
KoniecNedeľa, 15.05.
Web akciewww.bkis.sk...
VstupnéZdarma
ŠtítkyPre detiIné akcie

„Rande s mestom“ je cyklus tematických vychádzok so sprievodcami, absolventmi najstaršieho kurzu – Sprievodca cestovného ruchu BKIS, špecializovaného na Bratislavu. Vďaka pestrej ponuke tém sa účastníci vychádzok naučia pozerať na hlavné mesto inak a poodhalia jeho rôznorodé tváre, spoznajú príbehy pamiatok, ulíc, budov, parkov, legendy aj skutočné osudy mnohých významných osobností. Nadšenci bratislavských dejín a tém, ktoré výrazne ovplyvnili súčasnú podobu hlavného mesta, majú možnosť vypočuť si mesačný podcast Rande s mestom.

Organizátor o podujatí: Viete, že hradné bralo bolo pred 15 miliónmi pod morom a že sú v ňom tajomné jaskyne? Prečo sa pred 7 000 rokmi ľudia rozhodli usadiť práve tu? Čo je to patriarchát a prečo krátko nato vznikol? Asterix a Obelix boli Kelti, no akí boli oni a ich súkmeňovci naozaj? Čo tí Kelti vymysleli a používame to dodnes? Prečo je rieka Morava taká hnedá? Kde má začiatok a koniec Dunaj, ktorý má úplne inú farbu? Povieme si o mnohonásobnom tatovi Samovi, i o vládcoch Veľkej Moravy Rasťovi a Sväťovi, vyrátame si hĺbku studne, ukážeme chlieb starý 1 700 rokov a prezradím vám, ako ho bystrá teta archeologička zachránila, aby ho po toľkom čase pod zemou čerstvý vzduch nezničil. Prídeme na to, aký chlieb jedli hradní páni a aký ich poddaní. Aj si medzitým povieme niekoľko povestí, ktoré sa k tomuto miestu viažu. Tešíme sa na deti, ktoré privedú aj svojich rodičov.

Upozornenie: V rámci vychádzky si účastníci sami zakúpia vstupenky do areálu hradu Devín podľa aktuálne platného cenníka.

Deti do 6 rokov a ZŤP: zdarma
Deti do 14 rokov a dôchodcovia: 3 €
Dospelí: 6 €
Skupinová zľava 2 dospelí 2 deti do 14 rokov: 12 €

Na podujatie je potrebná registrácia prostredníctvom online formuláru na stránke organizátora.

Zmena programu vyhradená.
_____
V priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti BKIS.