O lúke, motýľovi a víle

MiestoSad Janka Kráľa
Sad Janka Kráľa, Bratislava – Petržalka
ZačiatokNedeľa, 25.07. o 15:00
ŠtítkyDivadloPre deti

Bábková hra o krásnom, ale namyslenom motýľovi a dobrej kvetinovej víle, ktorá pomôže divákom objaviť tajomstvá „obyčajnej“ lúky. Hravé autorské predstavenie Divadla Neline s pesničkami Nely Dušovej a v scénografii Mira Dušu. Toto predstavenie je možné vidieť vďaka festivalu „Hráme pre všetkých – medzinárodný festival malých bábkových a alternatívnych divadiel pre rodiny s deťmi“. Každú nedeľu v rámci tohto festivalu pre rodiny s deťmi bude odohrané jedno detské predstavenie dva krát na dvoch miestach – o 11:00 v DPOH a o 15:00 v Sade Janka Kráľa.

Príbeh sa odohráva na zakvitnutej lúke, kde majú domov víla Papavera, pani Rosnička, včielka medonosná a svätojánska muška. Všetci obyvatelia si nažívajú v pokoji a harmónii, až raz priletí na ich lúku nový nájomca, krásny motýľ Eumedon. Pod krásnou tvárou sa skrýva veľký namyslenec a egoista, ktorý nie je ochotný myslieť na nikoho iného okrem seba. Začína sa výprava na jeho záchranu! Na jeho polepšenie sa podujme víla Papavera, ktrorá sa do motýľa Eumedona zaľúbi a chce mu pomôcť. Spolu s vílou Papaverou budeme prežívať nebezpečné okamihy, ale i humorné zápletky.

Ambíciou projektu Hráme pre všetkých je znovu oživiť malý festival bábkových a alternatívnych divadiel pre rodiny s deťmi a tak rozšíriť kultúrnu ponuku v hlavnom meste počas letných prázdnin. Nadväzuje na festival, ktorý sa v rokoch 2001 – 2011 konal v Bibiane a bol jediný svojho druhu na Slovensku. Počas desiatich rokov jeho trvania zaplnili nádvorie Bibiany predstavenia malých divadiel z 10 krajín, odohralo sa 100 predstavení, ktoré videlo približne 10 000 divákov.

Predstavenie sa koná v rámci mestského festivalu Kultúrne leto 2021.