Noc hudby ÔÖ┐­čĹü´ŞĆ

Za─Źiatok: 21. 6. 2023 | 16:00 hod

Koniec: 22. 6. 2023

Miesto: Star├ę mesto

Adresa: ulice Star├ęho Mesta, Bratislava

Organiz├ítor: Bratislavsk├ę kult├║rne a informa─Źn├ę stredisko

Oslavujte hudbu v uliciach Bratislavy!

Jednod┼łov├Ż pouli─Źn├Ż festival rozozvu─Ź├ş ulice mesta. V jeden ve─Źer m├┤┼żete objavova┼ą nepoznan├ę hudobn├ę men├í a za┼żi┼ą ┼ż├ínrovo r├┤znorod├ę hudobn├ę vyst├║penia. Zaznie elektrick├ę tango, jazz, reggae, indie, v├í┼żna hudba, folk, blues aj rock.

Kapely, s├│lo muzikantky a muzikanti zahraj├║ na zauj├şmav├Żch miestach. Ich jedin├Żm cie─żom bude osl├ívi┼ą hudbu spolo─Źn├Żm hran├şm. Festival m├í korene vo franc├║zskom podujat├ş F├¬te de la Musique, ktor├ę sa v rovnakom d├ítume ka┼żdoro─Źne kon├í u┼ż vo viac ako 120 krajin├ích sveta. Bratislava sa tak prid├í k stovk├ím svetov├Żch miest, kde sa v de┼ł letn├ęho slnovratu oslavuje hudba. 

 

Hist├│ria F├¬te de la Musique

Pr├şbeh festivalu za─Źal pred vy┼íe 30 rokmi vo Franc├║zsku. V roku 1982 uskuto─Źnilo tamoj┼íie Ministerstvo kult├║ry prieskum. Odhalil, ┼że p├Ą┼ą mili├│nov ─żud├ş v krajine a z├írove┼ł takmer ka┼żd├Ż druh├Ż mlad├Ż ─Źlovek ovl├ída hru na nejakom hudobnom n├ístroji. Vtedaj┼í├ş minister preto inicioval podujatie, ktor├ę umo┼żn├ş hudobn├ş─Źkam a hudobn├şkom prejavi┼ą svoj talent. Vyzval obyvate─żky a obyvate─żov, aby hrali hudbu vonku vo svojich ┼ítvrtiach, parkoch, ─Źi verejn├Żch priestranstv├ích. V├Żsledok prekonal  v┼íetky o─Źak├ívania. Hralo sa na uliciach, n├ímestiach, dvoroch, z├íhrad├ích, staniciach, n├ímestiach a tis├şce ─żud├ş sa t├║lali ulicami v dobrej atmosf├ęre a┼ż do neskorej noci. Z F├¬te de la Musique sa stal fenom├ęn, ktor├Ż prevzali viacer├ę mest├í v Eur├│pe a postupne sa etabloval aj v Amerike, Afrike, ─Źi Austr├ílii. 

 

Program

­čôŹHlavn├ę n├ímestie

16:00 ÔÇô 16:30 Jamadan

 

­čôŹN├ídvorie P├ílffyho pal├íca, Gal├ęria Mesta Bratislavy               

16:30 ÔÇô 17:30 Kiero Grande 

18:30 ÔÇô 19:30 Blanch 

20:30 ÔÇô 21:10 Katar├şn Zima 

 

­čôŹAlt├ínok na Hviezdoslavovom n├ímest├ş                              

17:00 ÔÇô 17:30 ─îerven├Ż Bicykel

18:00 ÔÇô 18:30 Duo Irrepetible  

19:00 ÔÇô 19:30 Straky a n├ílezy 

20:00 ÔÇô 20:30 The AnyOne 

21:00 ÔÇô 22:00 Wakanda Wision                       

                        

­čôŹSchody na Klariskej ulici                 

17:00 ÔÇô 18:00 Novo ft. Lenka Mol─Ź├ínyov├í

19:00 ÔÇô 20:00 The Blues Newborns

21:00 ÔÇô 22:00 Mattia M├╝ller                 

                        

­čôŹN├ídvorie Starej Radnice, M├║zeum mesta Bratislavy                                  

17:00 ÔÇô 17:45 D├ívid Arnold + Ras┼ąo Kotal 

18:00 ÔÇô 18:45 Michal Vejprava (─îR)

19:00 ÔÇô 19:45 Omrvinky 

20:00 ÔÇô 20:45 Mat├║┼í Lauko

21:00 ÔÇô 22:00 Zvuky vedomia

 

­čôŹ Z Komensk├ęho n├ímestie pred Historick├║ budovu SND na Hviezdoslavovom n├ímest├ş

19:00 ÔÇô 19:30 Maribondo – bubnov├í ┼íou

 

­čôŹPINK WHALE (N├íbre┼żie arm├ídneho gener├íla Ludv├şka Svobodu)

19:00 Vy┼í┼íie Sf├ęry

                                   

­čôŹ┼áafko Klub (┼áaf├írikovo n├ímestie 7)

21:00 ÔÇô 03:00 AFTERPARTY

22:00 ÔÇô 23:30 Trevor Horny

23:30 ÔÇô 01:00 Italo Mario Italo 

01:00 ÔÇô 2:00 Maikl Knight a Daniu 

                                                             

­čôŹA ─Ćal┼íie prekvapiv├ę miesta v centre mesta ako R├ízusovo n├íbre┼żie, Rudnayovo n├ímestie, N├ímestie Ne┼żnej revol├║cie, N├ímestie ─Żudov├şta ┼át├║ra, Michalsk├í br├ína,  ┼áaf├írikovo n├ímestie, Vent├║rska ulica a N├ídvorie Biela na Bielej ulici 6.

Na t├Żchto lokalit├ích uvid├şte viacer├Żch pouli─Źn├Żch umelcov a umelkyne ÔÇô Adam Mieroslav Magula, Anton Mal├şk, Peter Burza, Bertalan Varady, Ivan Holinka, Jan Johny Bodl├ík, Laco Zach, Lucia Svetlana Dani┼íov├í, Ladislav Boldy a ─Ćal┼í├ş.

 

O ├║─Źinkuj├║cich

 

The AnyOne ÔÇô mlad├í bratislavsk├í kapela vych├ídzaj├║ca zo 60. rokov, av┼íak s fresh zvukom a osobit├Żm prejavom

Wakanda Wision ÔÇô africk├ę trio ┼żij├║ce a tvoriace v Bratislave, pohybuj├║ce sa v ┼ż├ínri reggea, zaznamenalo aj ve─żk├Ż ├║spech na festivale Uprising

Straky a n├ílezy ÔÇô form├ícia spievaj├║ca v slovenskom jazyku s prec├şznou gitarovou technikou je zn├ímkou kvality

Novo ÔÇô rockovo laden├ę zoskupenie v spolupr├íci so ┼ípi─Źkovou saxofonistkou Lenkou Mol─Ź├ínyovou

Mattia M├╝ller Band ÔÇô jazzfusion v spojen├ş s indiepop, RnB a rockom v preveden├ş mlad├ęho talentovan├ęho buben├şka Mattiu Mullera a jeho spoluhr├í─Źov; dr┼żite─ż ocenenia Jazz Start Up

─îerven├Ż Bicykel – je folk rockov├í kapela, ktor├í ped├íluje krajinou s cie─żom rozd├íva┼ą rados┼ą

Blanch ÔÇô akustick├í tvorba s├│lovej spev├í─Źky a autorky piesn├ş s n├ídychom melancholick├ęho indie folku a soulu

Duo Irrepetible ÔÇô elektrick├ę tango a jazz priamo z Cordoby

Katar├şn Zima ÔÇô medzi┼ż├ínrov├í violon─Źelistka Katar├şna Zimov├í sa pohybuje od improviz├ície spojenenej s loopingom, a┼ż po klasiku a s├║─Źasn├║ hudbu

The Blues Newborns – je nov├ę zoskupenie star├Żch tv├ír├ş dom├ícej nez├ívislej hudobnej sc├ęny. Ich reperto├ír o┼żivuje tradi─Źn├║ l├şniu blues, boogie a hill country blues v energick├Żch aj s├║stredenej┼í├şch poloh├ích.

David Arnold – bratislavsky pesni─Źk├ír, zn├ímy pies┼łou ÔÇ×My deti zo stanice ZOOÔÇť.

Italo Mario Italo – Dj projekt nevyspytate─żn├ęho M├íria Bez├íka. Jeho mixy s├║ pln├ę r├┤znych hudobn├Żch ┼ít├Żlov, od prapodivn├ęho italo diska cez funk a┼ż po ┼íialen├ę popov├ę a housov├ę skladby. 

Mat├║┼í Lauko – pre┼íiel s gitarou v ruk├ích viacer├Żmi ┼ż├ínrami, po─Źn├║c metalom, hardrockom a folkom a┼ż po aktu├ílne najviac preferovan├ę bluesov├ę pod┼ż├ínre.

Michal Vejprava – najv├Ą─Ź┼íou in┼ípir├íciou s├║ pre neho piesne Jaroslava Nohavicu, Karla Kryla aÔÇ»bratov Nedv─Ťdov. Jeho tvorba smeruje do oblasti folk & blues. 

Omrvinky bratislavsk├ę folkov├ę trio, ktor├ę vzniklo pred ned├ívnom a hne─Ć z├şskalo prv├ę miesto v oblastnom kole Porta Svitavy.

Ras┼ąo Kot├íl – vydal u┼ż svoj druh├Ż album s n├ízvom „Dumky a balady“, kde reflektuje svoje spomienky na minulos┼ą, ale opisuje aj dne┼ín├ę skuto─Źn├ę probl├ęmy. 

Trevor Horny – Dj Peal, ale inak. Pod t├Żmto menom hr├í kvalitn├Ż pop z 80ÔÇÖs – 90ÔÇÖs, house classics, rann├ę elektronick├ę a rave vypalov├íky a┼ż po s├║─Źastn├Ż pop a hyperpop.

Kiero Grande – etablovan├Żm zoskupen├şm na ─Źeskoslovenskej bluesovej sc├ęne. Pod─ża vlastn├Żch slov hraj├║ progres├şvny bluesrock, b├║raj├║ci sch├ęmy tradi─Źn├Żch ┼ż├ínrov.

Maribondo – buben├şcka kapela p├┤sobiaca v Bratislave, ktor├í prin├í┼ía energiu a hudbu slne─Źnej Braz├şlie. Nechajte sa strhn├║┼ą rytmami samba reggae a samba afro.

Zvuky vedomia – skupina hudobn├şkov s netradi─Źn├Żm zoskupen├şm n├ístrojov

Jamadan – skupina buben├şkov a perkusionistov, ktor├ş hraj├║ rytmy Z├ípadnej Afriky od roku 2004. Bohat├ę aran┼żm├íny, p├│diov├í show a pestr├í paleta n├ístrojov od rozli─Źne naladen├Żch bubnov a┼ż po balaf├│n (africk├Ż xylof├│n).

Maikl Knight a Daniu – DJsko-producentsk├ę duo hraj├║ce mix afrobeatu, R&B, amapiano, baile funku a editov. V ich sete zapo─Źuje┼í tvrd├ę beaty z ju┼żnej Afriky a Braz├şlie, ale aj groovy edity tvojich ob─ż├║ben├Żch trackov. 

 

Program priebe┼żne aktualizujeme

Vstup vo─żn├Ż.

 

Bezbari├ęrov├Ż vstup ÔÖ┐  

Vhodn├ę pre nevidiacich ­čĹü´ŞĆ 

 

Pouli─Źn├Ż festival v hlavnom meste organizuje Bratislavsk├ę kult├║rne a informa─Źn├ę stredisko (BKIS) v spolupr├íci so Star├Żm Mestom, Gal├ęriou mesta Bratislavy (GMB), M├║zeom mesta Bratislavy (MMB) a ┼áafko Klubom.

 

Zmena programu vyhradená.