ĽUBOZVUK – Ľubomír Gašpar feat. Sisa Fehér & Róbert Balzar

Začiatok: 22. 5. 2024 | 19:00 hod

Miesto: Koncertná sieň Klarisky

Adresa: Klariská 330, Bratislava

Organizátor: Ľubomír Gašpar

Ľubozvuk prináša fúziu folklóru, jazzu a klasiky s vlastnou tvárou.

Základ projektu Ľubozvuk tvorí formácia Ľubomír Gašpar Cimbal Project – autorský projekt cimbalistu Ľubomíra Gašpara, ktorý je na scéne od roku 2016. S debutovým albumom The Point of View hudobníci získali prestížne ocenenie Radio_Head Award za najlepšiu nahrávku roka 2017 v žánrovej kategórii Worldmusic. Základom ich tvorby je folklór rôznych národov v spojení s jazzovou hudbou a cimbalom. Myslím si, že sme už dozreli na slovenský folklór. Podľa mňa je to veľmi tenký ľad pri jeho aranžovaní, nadávkovať tú správnu dávku jazzu a klasiky, aby to bolo vkusné, aby melódia nestratila svoj charakter,“ hovorí líder a autor projektu Ľubozvuk, Ľubomír Gašpar. “ Ako špeciálny hosť prijal pozvanie jeden z najuznávanejších kontrabasistov Róbert Balzar, ktorý dlhodobo spolupracoval s Hanou Hegerovou, spolupracuje s Dan Bárta a Ilustratosphere, J.A.R a samozrejme jeho autorské zoskupenie Róbert Balzar trio.

V projekte účinkuje aj slovenská speváčka Sisa Fehér, ktorá vydala niekoľko úspešných albumov ako napríklad jej posledný album KHI. „Zaspievať ľudovú pieseň tak, že pod ňou znie kombinácia jazzovej hudby s klasickou nie je jednoduché, aby to bolo vkusné. Keď som počul Sisu prvýkrát spievať, povedal som si, že s týmto človekom chcem spolupracovať. Je to presne ten typ spevu, farba hlasu, spôsob spievania, ktorý som hľadal a v nej našiel.  

Miesto klasickej hudby zastupuje na Cd ĽUBOZVUK jedno z najlepších sláčikových kvartet Spectrum Quartett, ktoré má za sebou veľmi bohatú koncertnú činnosť a je jedno z najžiadanejších zoskupení na našej hudobnej scéne.  

Ľubomír Gašpar – Cimbal

Sisa Fehér – spev

Jakub Tököly – klavír

Robert Balzar – kontrabas

Kristián Kuruc – bicie

Spectrum Quartett  

Partnerom podujatia je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.