Slovak EnglishEnglishUkrainian
  • Dnes je 24. apríl 2024
  • Youtube
  • Instagram
  • Slovak EnglishEnglishUkrainian

MiestoBudova YMCA
Karpatská 2, Bratislava
OrganizátorYMCA in Bratislava
Začiatok20.04.2024 13:00
Web akciewww.facebook.com www.ymca.sk
ŠtítkyIné

Vstupenky

Víkend otvorených budov - Komentované prehliadky budovy YMCA


YMCA je ikonická budova, ktorá je už sto rokov neodmysliteľnou súčasťou Bratislavy. Jej história je pretkaná osudmi 20. storočia, jedinečnými príbehmi a prvenstvami. Počas hodinovej prehliadky sa zoznámite s históriou organizácie YMCA, ako prišla na Slovensko, a prečo prvá kontinentálna budova organizácie stojí práve v Bratislave. Dozviete sa o architektonických zaujímavostiach stavby a jej autorovi Aloisovi Balánovi, ale aj to, aké vzdelávacie, športové a kultúrne aktivity sa na jej pôde konali v medzivojnovom období, a aký bol jej osud v druhej polovici 20. storočia. Zároveň sa dostanete sa do zákutí, ktoré nie sú verejnosti bežne prístupné.

 

Prehliadka trvá hodinu, je potrebné, aby registrovaní návštevníci*čky prišli na prehliadku včas,  5 min pred začiatkom prehliadky končí platnosť rezervácie. 

Na 1. poschodí bude celý deň  od 10.00 do 17.00 výstava o histórii YMCA a budovy, ktorá  bude voľne dostupná pre verejnosť bez registrácie.

 

Upozorňujeme návštevníkov a návštevníčky, že v priebehu festivalu môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie. 

Zmena programu vyhradená.

Partnerom podujatia je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

 

Ľutujeme, už nie je možné zaregistrovať sa na prehliadku, kapacita prehliadky je naplnená.