Generácia Z: Krása nevídaná

MiestoDivadlo P. O. Hviezdoslava
Laurinská 20, Bratislava – Staré Mesto
ZačiatokSobota, 22.01. o 19:00
KoniecSobota, 22.01.
Web akciedpoh.sk...
ŠtítkyDivadlo

Predstavenie Generácie Z „Krása nevídaná” predstavuje krásu ako zvieraciu kazajku. Pretože mýtus krásy je sociálny konštrukt, ktorý už od malička vtláča dievčatám predstavu, aké by mali byť. Nielen vizuálne, ale aj mentálne.

Aká je rola dievčat v spoločnosti, v rodine. Aké majú byť, ako sa majú správať, ako a čo majú rozprávať. Ako na ich názore vlastne nezáleží a mali by si ho nechať pre seba. Byť dobrou dcérou, dobrou manželkou, dobrou matkou, milenkou, občiankou, kresťankou. Už mladé ženy nedokážu byť nastavené tak, aby vyhovovali spoločnosti, ktorá od nich neustále niečo požaduje – tlak na výkon, perfekcionizmus, ambície, monetizáciu a zároveň je aj patriarchálna.

V rámci mýtu krásy je dôležitým prvkom mladosť. Ultimátny nedosiahnuteľný bod, lebo mladnúť nikto nedokáže. Keď sa žena pokúša o krásu, musí to robiť tým správnym spôsobom. Sociálne siete všetko ešte viac exponovali a katalyzovali. Výsledkom sú úzkosti, depresie, pocit permanentného zlyhania. Dievčatá dokonca vytvárajú tlak na seba navzájom. Ako sa voči tomu obrniť? Ako to zvládnuť a nestratiť sebavedomie a vlastnú hodnotu?

Projekt vznikol v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení.

Zmena programu vyhradená.

Podujatie prebieha v režime OP.