Generácia Z – FANTOMAS

Začiatok: 23. 11. 2023 | 19:00 hod

Miesto: Divadlo P. O. Hviezdoslava

Adresa: Laurinská 20, Bratislava

Organizátor: Divadlo P. O. Hviezdoslava

Projekt tolerancie 

Autorská inscenácia DPOH

Premiéra: 2.2.2023

Réžia: Valeria Schulczová

Dramaturgia a hudba: Tereza Hladká

Hrajú: Annamária Janeková, Jakub Švec, Katrin Virágová, Adam Kubala

Scéna a kostýmy: Eva Rácová

Odborný konzultant: Kristína Blažeková (Projekt Zvoľ si info)

 

FANTOMAS je treťou autorskou inscenáciou voľnej trilógie Generácia Z, zameranej predovšetkým na mladého diváka, ktorá vznikla formou kolektívnej tvorby. DPOH už uviedlo inscenácie Krása nevídaná a Sused, ktorého nechcem. Inscenácia Krása nevídaná získala ocenenie Grand Prix na festivale Nová dráma 2022 a divadelnú cenu Dosky 2022 za mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla.

Koľko masiek má Fantomas? Čomu môžeme v dnešnej dobe zaručených právd vôbec veriť? Vieme, čo skutočne zdieľame a sledujeme na sociálnych sieťach? Ako sme na tom s hoaxami, dezinformáciami, či konšpiračnými teóriami? Sme voči nim takí imúnni, ako si myslíme? 

Mladí ľudia generácie Z síce majú neobmedzený prístup k informáciám, no taký svet je aj plný nástrah a rôznych „Fantomasov.“ Fantomas však nie je len tajuplným zloduchom, ale aj akronymom zásadných oblastí mediálnej gramotnosti – je totiž dôležité naučiť sa ako overovať FAKTY, ako vyhľadať AUTORA textu, ako prekuknúť NÁLEPKOVANIE zavádzajúcich článkov, ako sa neuspokojiť len s šokujúcimi TITULKAMI a čítať ďalej, ako rozoznať OBRAZOVŮ manipuláciu, ako usmerniť svoj MOZOG, ako narábať s ARGUMENTAMI a akú rolu v tom celom zohráva STRACH. 

A ako ste na tom vy? Príďte sa spolu s nami pozrieť Fantomasovi do tváre. 

 

jazyk: slovenčina

vhodné pre: 15+

CO kryt DPOH

Vstupenky

Lístky