CURIOSITY QUARTET – IN PACO´S WORDS / SLOVAMI PACO DE LUCIU

Začiatok: 23. 11. 2023 | 19:00 hod

Miesto: Dom kultúry Zrkadlový háj

Adresa: Rovniankova 3, Bratislava

Organizátor: Mestská časť Petržalka

Autentický flamenco koncert s prvkami flamenco a latino jazzu, chýbať nebude ani tanečné vystúpenie.

Vystúpenie známeho flamenco zoskupenia bude poctou legendárnemu Pacovi de Lucia. Tento večer plný energie je myslený aj ako nultý ročník plánovaného medzinárodného festivalu WORLD JAZZ FLAMENCO FESTIVAL 2024, ktorý prebehne v Dome kultúry Zrkadlový háj.

Obsadenie: 
Flaco de Nerja – gitara
Jannis Raptis – gitara
Sebastan Fonseca – perkusie

Hosť: Sandra La Chispa – flamenco tanec

Koncert Flamenco gitaristu Flaca de Nerja a jazz gitaristu Jannisa Raptis je spomienkou na španielskeho génia Paca de Luciu. Flamenco a Jazz su dva hudobné žánre, ktoré Paco obdivoval a medzi ktorými hľadal hudobnú symbiózu. Fúzia týchto dvoch žánrov charakterizuje jeho tvorbu, ktorá sa preslávila po celom svete. Doprevadzať ich bude basgitarista Kiko Perez zo Španielska a perkusionista Sebastian Fonseca z Kolumbie.

Flaco a Jannis interpretujú známe, ale aj menej populárne skladby, ktoré ako sami hovoria: „Bola by veľká škoda pre publikum, keby tieto nádherné kompozície viac nezazneli na pódiu.“

Flaco patrí medzi najlepších Flamenco gitaristov a autorov dnešnej doby. Potvrdzujú to úspechy na pódiách po celom svete, ako aj umiestnenie vo finále na najprestížnejšej sútaže Concurso Nacional de Arte Flamenco v Cordobe.