Slovak EnglishEnglishUkrainian
  • Dnes je 24. apríl 2024
  • Youtube
  • Instagram
  • Slovak EnglishEnglishUkrainian

MiestoBiela 6
Biela 6, Bratislava
OrganizátorOZ Medziriadky
Začiatok04.04.2024 18:00
Web akciewww.facebook.com medziriadky.sk
VstupnéZdarma
ŠtítkyLiteratúra

Autorské čítanie Medziriadky - Peter Pavlac a Marek Moravčík 👁️


Prvé autorské čítanie Medziriadky 2024 bude dramatické! Svoju tvorbu predstaví Medziriadkar a scenárista Marek Moravčík v sprievode etablovaného slovenského dramatika a dramaturga Petra Pavlaca. Uvidíme sa 4.4. 2024 v Bratislave.

Peter Pavlac

Peter Pavlac (1976) je slovenským dramatikom a dramaturgom. Absolvoval VŠMU, na ktorej dodnes pracuje ako pedagóg. Knižne debutoval zbierkou poviedok Hra na smiech (2001), za ktorú získal prémiu Literárneho fondu. V rokoch 1999-2010 bol interným dramaturgom Činohry Slovenského národného divadla, pričom spolupracoval na viac ako tridsiatich inscenáciách, ako napríklad Stoličky, Horor v horárni, Ujo Vankúšik, Valčík náhody, Hollyroth a ďalších. Jednou z posledných inscenácii na ktorých pracoval s režisérom Rastislavom Ballekom je hra Kocúrkovo. Pre SND píše aj autorské dramatické texty. Jeho najnovšou autorskou spoluprácou s SND je inscenácia Akcia B.

Marek Moravčík

Pochádza z dediny bez krčmy aj obchodu, v Bratislave si to vynahradil. Študoval farmáciu a filmovú scenáristiku, popri tom si privyrábal ako asistent v nocľahárni pre ľudí bez domova. V súčasnosti pracuje ako novinár. Aj vo svojej tvorbe skáče podobne z témy na tému, posledný čas sa však už dlhšie venuje spomienkam na dedinu a skúsenostiam so zoznamkami.  

Na Medziriadky ho v roku 2020 dostala filmová adaptácia poviedky Dušana Mitanu.

 

Partnerom podujatia je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a Slovenské literárne informačné centrum.