• Dnes je 27. marec 2023
  • Youtube
  • Instagram
  • Slovak EnglishUkrainian
Vyberte stranu

MiestoBudova Iuventy
Karloveská 64, Bratislava
OrganizátorBratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS)
Začiatok18.03.2023 19:00
Koniec19.03.2023 22:00
ŠtítkyDivadlo

7. vekov človeka – 40. Výročie Bieleho divadla


Oslávte s nami 40.výročie najväčšieho hereckého štúdia v Bratislave.

Projekt 7 vekov človeka prináša 7 malých javiskových foriem. 8 tvorcov, 7 príbehov a 4 hracie priestory v budove Iuventy sa premenia na výnimočný imerzný zážitok, ktorý formou divadelných metafor zachytí podstatu pútavého životného cyklu človeka i divadla.

Oslávte s nami 40.výročie najväčšieho hereckého štúdia v Bratislave. Exkluzívne v dňoch 18.3.2023 až 21.3.2023

Zahrajme sa malú hru. Čo vám prvé napadne, keď sa povie slovo divadlo? Asociácie: herec, javisko, divák, predstavenie, zmysel života… Shakespeare. Presne tak. Shakespeare. Základný kameň, na ktorom už storočia stavajú generácie a generácie divadelných tvorcov. A my sme sa rozhodli na ňom vystavať našu narodeninovú oslavu. Ale trocha inak - po svojom.

Poznáte Sedem vekov človeka? A čo tak citát „Celý svet je len javisko a všetci ľudia sú len hercami”? Znie to povedome, však? Ide o monológ Jacquesa z hry Ako sa vám páči. Je v ňom ukryté celé tajomstvo ľudského života, tajomstvo každého veku, ktorý nás robí tým, čím sme. A my sme sa ho rozhodli pretaviť do 7 malých javiskových foriem. 8 tvorcov, 7 príbehov a 4 hracie priestory chceme premeniť na výnimočný imerzný zážitok, ktorý formou divadelných metafor zachytí podstatu pútavého životného cyklu človeka i divadla. Každý z tvorcov prináša do výsledku inú poetiku, inú formu, iné scénické prvky, avšak všetkých spája túžba o vyjadrenie k spoločnej téme porozumenie.

autori projektu: Barbora Cannerová a Michal Paulovský

réžia jednotlivých výstupov: Soňa Ferancová, Michaela Motlochová, Vanda Alberty, Barbora Cannerová, Michal Zeman, Jakub Jánsky, Michal Paulovský

účinkujú: členovia hereckých štúdií Bieleho divadla

 

Partnerom podujatia je BKIS.